{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

U HOLEK PŘEVLÁDAL POZITIVNÍ PŘÍSTUP A SNAHA ZLEPŠOVAT SE. JSME ZVĚDAVÍ NA SROVNÁNÍ S OSTATNÍMI, PROHLÁSILA DOMINIKA STEINBACHOVÁ

Obrázek ke článku
23. 5. 2019

Do metropole Moravskoslezského kraje odjíždí v roli favoritek. Snadný úkol je ale určitě nečeká. Na ostravské půdě se proti nim budou chtít soupeřky vytáhnout. Florbalistky z Prahy se však na první sezonní vrchol těší a čekají výbornou organizaci. Přítomna u toho bude i republiková mistryně Dominika Steinbachová, nyní v roli lodivodky.

Jak se těšíte na turnaj v Ostravě a co od něj očekáváte?

Na turnaj se velmi těšíme, přece jen je to určité vyústění práce s talenty v průběhu celé sezony. Očekáváme jak jinak než výbornou organizaci a kvalitní zápasy. Zároveň jsme všichni zvědaví, jak obstojíme v konkurenci s ostatními výběry.

Jak probíhala příprava na závěrečný turnaj?

Absolvovali jsme několik tréninkových jednotek a dva kempy, které nám i holkám ukázaly, na čem je potřeba zapracovat. A to i s přesahem do budoucna. Zjistili jsme také, co by mělo být naší silnou stránkou. Na začátku jsme pracovali se skupinou zhruba šedesáti hráček, z níž postupem času vykrystalizoval užší výběr, který tvořilo přibližně třicet talentovaných florbalistek.

Jak jste jako trenéři spokojení s průběhem sezony? A co vás naopak zklamalo?

Spokojeni jsme s přístupem holek. Na velké většině z nich bylo vidět, že se chtějí zlepšovat, chtějí se učit nové věci. Převládal u nich pozitivní přístup. Dále bych chtěla poděkovat i rodičům, jelikož velmi rychle reagovali na naše požadavky a vždy se snažili zajistit, aby jejich dcera mohla absolvovat tréninky. I když třeba zrovna byla na školním výletě či na jiné neflorbalové akci.

Preferujete spíše turnaj regionálních reprezentací v Ostravě, nebo Letní olympiádu dětí a mládeže v Liberci?

Oba turnaje máme postavené na stejné úrovni.  Pro letní olympiádu nám zůstane asi polovina kádru z regionálních výběrů. Ta bude doplněna dalšími hráčkami, které s námi přes sezonu poctivě trénovaly, ale nedostaly šanci jet s námi do Ostravy.

​​

Obrázek