{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ÚSPĚCH PRO ZLATOU PARTU! BOJUJE O TITUL TÝM ROKU

Obrázek ke článku
4. 1. 2022

Čeští junioři se dočkali velkého ocenění. Mezinárodní florbalová federace (IFF) je nominovala do ankety o sportovce/tým roku, kterou pravidelně vyhlašuje Mezinárodní asociace Světových her (IWGA). Hlasování startuje 10. ledna. Kdo zlatým juniorům konkuruje?

Anketa se vyhlašuje od roku 2013 a florbal do ní poprvé proklouzl v roce 2017, přičemž čeští juniorští florbalisté v ní mají zastoupení již podruhé! Premiérovou nominaci si vysloužili zlatí kluci z Halifaxu a nakonec ji přetavili v konečné osmé místo, teď na ně může navázat ta parta, jež jejich ohromný úspěch obhájila na sportovním poli.

Svého kandidáta mají všechny sporty účastnící se Světových her. Florbaloví junioři jsou jediní zástupci z Česka. V konkurenci dalších třiadvaceti sportů z šestnácti různých států to nebudou mít snadné. V první fázi hlasování vykrystalizuje nejlepší desítka, která bude známá 23. ledna. Na konci měsíce pak dojde ke korunovaci nového krále/královny či nových králů/královen.

Ve své osmileté historii poznala anketa sedm vítězů, přičemž téměř pokaždé se jednalo o individuální sportovce (hned druhý ročník si podmanil český lezec Adam Ondra). Pouze v roce 2018 uspělo duo ruských gymnastek. Rok 2020 výrazně ovlivnila pandemie koronaviru, Světové hry se proto nekonaly, a tak si organizátoři připravili hlasování o titul dosavadního nejlepšího sportovce historie Světových her, který získala malajsijská sqashistka Nicole Davidová.


►Přehled všech nominovaných
►Přehled vítězů


Harmonogram hlasování
  • 10. 1. | 09.00 – začátek 1. kola
  • 20. 1. | 16.00 – začátek 2. kola (TOP 10)
  • 1. 2. | 14.00 – konec hlasování

Obrázek