{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ÚSPĚCHY NOVÁČKA: RENČÍN S BOČKEM BODOVĚ TÁHNOU BLACK ANGELS

Obrázek ke článku
17. 10. 2019

Šest zápasů, sedm bodů, deváté místo a skóre 36:46. Takovou bilanci aktuálně má nováček superligy Black Angels, který letos už porazil i mistrovské Vítkovice. Průběh prvního ročníku mezi elitou zhodnotili nejproduktivnější hráči týmu Jakub Renčín a Jakub Boček.

Jakub Renčín není pouze výrazným hráčem Black Angels, ale i celé soutěže. V bodování superligy mu patří třetí pozice s jedenácti góly a čtyřmi asistencemi, lépe na tom jsou s náskokem jediného bodu jen Radek Krajcigr (12+4) a Marek Vávra (8+8).

„Své výkony ze začátku ročníku beru kladně a doufám, že půjdou ještě daleko více nahoru,“ uvedl Renčín. Společně s tím však zmínil, že i když bodů sbírá poměrně dost, je vždy co zlepšovat: „Musím na sobě neustále pracovat a zdokonalovat se.“

V nejlepší desítce bodování nechybí za Black Angels ani Jakub Boček, který doteď přispěl sedmi brankami a šesti asistencemi. To mu stačí na devátou příčku a drží se na dostřel špičce superligy. „Je to samozřejmě krásné, ale pouze to vypovídá o naší hře. Chceme dávat góly, což se, musím zaklepat, zatím daří,“ podotkl Boček.

A statistika hovoří jasně: Black Angels jsou druhým nejlepším mužstvem superligy, co se týče úspěšnosti střelby. Nováček soutěže dosud proměnil téměř 28 procent svých šancí, první je Chodov s 35 procenty.

Přestože Pražané hrají superligu prvním rokem, Renčín už v minulosti nastupoval za Královské Vinohrady nebo Mladou Boleslav. „Nedá se to srovnávat, protože jsem tenkrát měl úplně jinou roli. Dříve jsem hrával více sám za sebe,“ vrátil se třiadvacetiletý tahoun Black Angels k předchozím angažmá.

Dnes však vidí situaci jinak: „Troufám si říct, že i díky tomu, čím jsme s kluky prošli a jak dlouho jsme o superligy bojovali, patřím mezi ty zkušenější.“ Renčín se tak snaží jít spoluhráčům příkladem a být dobrým lídrem na hřišti i v kabině. „Snad se mi to zatím daří,“ doufá.

Právě v kádru Black Angels se ukazuje velký potenciál. Tým se hodně spoléhá na vlastní odchovance, kteří dostávají důvěru v klíčových chvílích. Důkazem je vedle Renčína i samotný Boček, jemuž v dubnu bylo teprve devatenáct let. „Hlavní věc je, že se s většinou hráčů známe už odmala. Hrajeme spolu nějakých deset let, takže vazby na hřišti i mimo něj jsou největší síla našeho mladého celku,“ vyzdvihl Boček.

Dosud nejvýraznějším výsledkem sezóny bylo pro Black Angels vítězství nad úřadujícím mistrem. Pražští hráči překvapili v pátém kole superligy Vítkovice 6:5, o týden později však zaváhali 5:9 v České Lípě, která měla stejně bodů jako oni.

„Výhra nad mistrem a vzápětí prohra s Lípou je pro někoho asi zvláštní, ale superliga je každým rokem vyrovnanější. Každý s každým může prohrát,“ popisoval Renčín. Podle něj navíc byly oba zápasy svým způsobem podobné. „V České Lípě jsme se přetahovali o gól a ve třetí třetině chtěl soupeř vyhrát více než my. Pomohla mu určitě také velká podpora publika,“ doplnil.


V dalším kole čeká Black Angels doma dvanáctá Ostrava, nicméně pak následují souboje s Chodovem a Boleslaví. Tyto týmy zatím figurují v nejlepší trojici soutěže. „Připravíme se jako na každý jiný zápas. Budeme hrát svoji hru, což nám přinese výsledky. Ještě jsme nepředvedli náš úplně stoprocentní výkon, ale ten určitě přijde v nejbližší době,“ je přesvědčen Boček.

A s čím jde nováček pohybující se kolem středu tabulky do další části ročníku? „Více než polovina hráčů doteď superligu vůbec nehrála. Můj osobní názor je, že budeme na devátém desátém místě, ale určitě se popereme o play-off a překvapíme všechny, co pochybovali,“ přiblížil Renčín na závěr ambice mužstva.

Obrázek