{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

UTRÁPENÁ PREMIÉRA V RŮŽOVÝCH DRESECH

Obrázek ke článku
7. 10. 2019

Florbalový Chodov rozjel v desátém kalendářním měsíci obrovskou charitativní akci pod názvem Růžový říjen. Tým z Jižního Města se rozhodl podpořit nadační fond Pink Bubble, který pomáhá mladým lidem s onkologickým onemocněním. Celý klub se tak na jeden měsíc obarvil do růžové barvy, oba elitní týmy pak dokonce odehrají všechny zápasy ve speciálních růžových dresech. 

Myšlenka celé charitativní akce vznikla v hlavě marketingového ředitele Chodova Davida Podhráského: „Napadlo mě to loni v červnu, kdy měl Michal Bauer (prezident Chodova, pozn. red.) golfový turnaj. Byli jsme se tam podívat s manželkou a shodou okolností zrovna kolovala kasička Pink Bubble. Rovnou mě napadlo, že bychom mohli hrát v růžových dresech a udělat trošku něco většího.“

Hned po zveřejnění tiskové zprávy klubu a propagaci na sociálních sítích se rozjela obrovská vlna pozitivních ohlasů. Nejvíce dotazů však směřuje na růžové dresy, o které je velký zájem. Ty nejcennější půjdou do elektronické dražby, ostatní dresy se budou dražit přímo na zápase 18. listopadu, což bude vyvrcholení celé akce. Více informací ohledně podpory nadačního fondu Pink Bubble si můžete přečíst ZDE.

Dodání dresů na poslední chvíli

„Ještě v sobotu jsme dresy neměli a v pátek na představování jsme měli pouze dva kusy. Takže jsem strašně rád, že je tady máme. Myslím si, že jsou hodně povedené. Trošku jsme bojovali s umístěním loga, aby bylo co nejvíce vidět, ale nakonec to je super. Spokojení jsou také hráči a hráčky. Dokonce už tady padly i návrhy, že bychom růžové dresy zařadili do sady,“ dodal s úsměvem na rtu David Podhráský.

Ze zápasu si Chodov nakonec odnesl tři body. Vítězství se však nerodilo vůbec snadno. Hráči v růžových dresech sice vedli po dvou třetinách o čtyři branky, ale o výhru se nakonec strachovali až do posledních sekund. Liberec totiž ve třetí třetině vstřelil tři branky a dotáhl se na jednogólové manko. K radosti domácích fanoušků ale zápas skončil vítězstvím 4:3.

„Nejdůležitější jsou pro nás tři body. Z tohohle pohledu to je pozitivní, ale výkon nic moc. Myslím si, že tři body jsme si úplně nezasloužili. Mám pocit, že jsme trošku usnuli na vavřínech. Začátek nám vyšel dobře, měli jsme fantastickou energii a pohyb byl taky v pohodě. Možná nám všechny věci vyšly až moc dobře a mysleli jsme si, že se Liberec porazí sám, respektive že si dá další branky bez našeho přičinění,“ hodnotil utkání kapitán Chodova Martin Koutný.

​​

Obrázek