​​​​

V BRNĚ PADLO 25 GÓLŮ, KLADNO PROHRÁLO S POSLEDNÍM TÝMEM

15. 12. 2019

Nedělní zápasy završily dvojkolo první ligy mužů. České Budějovice překvapily v prodloužení Chomutov, Bulldogs potom nahradili na druhém místě Kladno díky výhře 14:11 nad Havířovem. Právě Středočeši nečekaně ztratili v posledních Petrovicích.

Florbalisté Karlových Varů udrželi první příčku díky výhře 8:2 na hřišti Gullivers Brno. Západočeši zlomili odpor soupeře ve druhé třetině a postupně upevňovali náskok. Nejbližším pronásledovatelem Hurricanu se v tabulce nově stali Bulldogs, kteří zvládli neuvěřitelnou přestřelku s Torpedem Havířov. Brňané zvítězili 14:11, přičemž ještě pět minut před koncem trvala remíza 11:11.

Kanonýři tak doplatili na porážku ze hřiště posledních Petrovic, které je zdolaly 4:3. Rozhodující gól si připsal Petr Skácel v 57. minutě utkání. „Super výkon od všech našich kluků. Maximální nasazení, obětavost a favorit z Kladna odjíždí domů s prázdnou. Dneska by si zasloužili ocenění pro nejlepšího hráče všichni,“ vyzdvihl domácí kouč Martin Vlček.

Překvapivý výsledek zaznamenaly také České Budějovice. Do jejich haly přijel favorizovaný Chomutov, který vyrovnával v předposlední minutě normální hrací doby na 8:8. V přidaném čase však byli úspěšnější domácí Štíři, když jim bonusový bod vybojoval Tomáš Hanák.

Rozdílem jednoho gólu vyhrálo i Znojmo na hřišti Slovanu Havířov a Florbal Ústí v Jaroměři. Jihomoravský tým obrátil čtyřmi brankami v druhé půlce duelu, zatímco za Severočechy v závěru rozhodl Dominik Beneš. Papírově lepší mužstvo pak zaskočil dvanáctý Rožnov, který přestřílel 10:6 sedmý Start98. „Už čtvrtý zápas v řadě, kdy jsme vedli téměř až do konce. Předchozí dvě utkání jsme bohužel prohráli, nyní však kluci udrželi koncentraci až do úplného závěru,“ ocenil asistent trenéra Pavel Barabáš.