{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


V ČELE PRVNÍ LIGY JUNIOREK SE ZATÍM DRŽÍ HRÁČKY CHODOVA

Obrázek ke článku
2. 2. 2019

Ze základní části první ligy juniorek zbývá odehrát několik posledních kol. A ve vedení aktuálně figuruje Chodov, který se snaží dohnat Jižní Město s Vítkovicemi. Jak nakonec dopadne souboj o přímý postup do čtvrtfinále? Přinášíme souhrn dosavadní sezóny v nejvyšší juniorské soutěži.

Většina týmů má za sebou 22 utkání, což znamená, že jim chybí absolvovat zbývající čtyři kola. Například florbalistky Ústí si však stihly připsat ještě o jeden zápas více, přičemž FBŠ Jihlava má naopak jeden duel k dobru. Právě družstvo z Vysočiny hraje na páté pozici tabulky, kde se přetahuje o co nejlepší místo s mírně horšími FBC Ostrava a Bulldogs Brno. Rozdíl mezi těmito celky ale činí pouze skóre, maximálně pak jediný bod.

Během posledního měsíce základní části se ukáže, kdo automaticky postoupí do nejlepší osmičky play-off. Tohoto úspěchu dosáhnou dva nejvýše umístěné týmy, zbytek bude muset projít přes osmifinále. Dobré výchozí postavení tak má Chodov, který je s náskokem čtyř bodů lídrem soutěže. Druhá příčka nyní patří Ivanti Tigers, jenže na ty se ještě výsledkově dotahují Vítkovice s Tatranem Střešovice. Na opačné straně tabulky bojují o to, aby nebyly poslední, výběry Bohemians a IBK Hradec Králové.

V první lize juniorek je bodově nejproduktivnější hráčkou Vendula Maroszová z FBC Ostrava. Ta nasbírala už 77 bodů (39+38) a vytvořila si dostatečný odstup před druhou Pavlínou Bačovou. Členka brněnských Bulldogs dosud stihla nastřílet 44 branek a přidala 23 asistencí. Elitní trojici zakončuje další členka ostravského družstva – Michaela Středulová (45+21). Mezi gólmankami se o nejvyšší počet vychytaných výher dělí jihlavská Natálie Vančurová a vítkovická Viktorie Karasová (12).

Rekordy a zajímavosti sezóny

Nejdelší sérii vítězství zaznamenaly právě hráčky vedoucího Chodova. Momentálně uspěly už v 15 duelech za sebou a v dalším kole mohou šňůru ještě prodloužit. Jedinou porážkou Chodova zatím zůstává ztráta v derby s Ivanti Tigers (2:9) z poloviny října.

Největší gólovou přestřelku fanouškům ukázala Ostrava doma proti Ústí, kdy vyhrála výsledkem 14:10. Konečné skóre nejvíce ovlivnila Maroszová díky sedmi trefám a jedné přihrávce. Ústí bylo také u nejdrtivější výhry sezóny, která putovala na chodovské konto. Pražanky rozdrtily své soupeřky 21:2. K výraznému debaklu přispěly Kristína Bellicová (5+3), Anna Fricová (4+2) nebo Hana Chaloupková (2+4).

Závěr základní části první ligy juniorek je naplánován na neděli 24. února. Ten den proběhne posledních šest utkání, na něž naváže vyřazovací fáze. O tom, jak budou vypadat osmifinálové dvojice, se potom rozhodne v rámci Výběru soupeřů.


Foto: Facebook Florbal Chodov

Obrázek