{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

V ČESKÉ TŘEBOVÉ SE ZŘÍTILA STŘECHA HALY BĚHEM HRY, ÚČASTNÍCI VÝBĚRŮ STIHLI UTÉCI

Obrázek ke článku
14. 1. 2017

VIDEO V ČLÁNKU: Během utkání dorosteneckých výběrů Ústeckého a Libereckého s Olomouckým a Moravskoslezským krajem se zřítila střechy nově otevřené sportovní haly v České Třebové. Všichni účastníci naštěstí dokázali z haly uprchnout před úplným zhroucením střešní konstrukce.​

AKTUALIZOVÁNO: Střecha začala kolabovat v 1. minutě posledního sobotního utkání turnaje regionálních výběrů dorostenců mezi Ústecko-Libereckým a Olomoucko-Moravskoslezským regionem. Střecha se hroutila postupně a všichni hráči a rozhodčí dokázali utéct několik sekund před kompletním zřícením střechy.

Vychází najevo, jak blízko bylo k velkému neštěstí. Hala má východy na jedné krátké straně s tím, že střecha se začala hroutit přesně na opačné straně. Tím, že se jednalo o poslední zápas daného dne bylo i na tribuně málo diváků. Přes den jich na mládežnických zápasech bylo i 150. Drobnější zranění vznikala pří útěku, ať už tím, že se všichni hráči museli vejít na úzké schodiště. Část z nich utíkala přes nářaďovnu a oknem ven.

Prostory šaten zůstaly ušetřeny, hasičské jednotky několik hodin po pádu střechy umožnily vyzvednutí části osobních věcí. V hale tak zůstaly hokejky a sportovních vybavení samotných hráčů, zničena bude pravděpodobně i část nového florbalového mobilního povrchu, který byl na tento turnaj speciálně položen.

Velké poděkování si zaslouží zejména organizátoři a vedení jednotlivých družstev, jejichž extrémně pohotová reakce urychlila útěk hráčů. „Mluvil jsem se zástupci organizátorů osobně a moc jim poděkoval,“ komentoval reakci rozhodčích prezident českého florbalu Filip Šuman. Přímo na místě turnaje byli i členové vedení českého florbalu Renata Typlová a Jiří Kučera, kteří na turnaj přijeli z jednání Výkonného výboru.

Všichni účastníci turnaje tak přímo z pádu střechy vyvázli bez zranění, při útěku se zranili pouze tři z nich. „Jeden z hráčů má zašité koleno, dva další si poranili kotníky, všechny na místě ošetřili záchranáři“ podal podrobnější informace hlavní metodik Českého florbalu Marek Chlumský, který turnaj koordinuje.

Právě první reakcí bylo zjišťování, že všichni trenéři mají kompletní týmy a nikdo v hale nezůstal. To se povedlo během několika desítek minut a výhodou dnešních sociálních sítí je, že facebook českého florbalu mohl okamžitě informovat zejména rodiče a příbuzné, že všichni jsou kromě drobnějších zranění v pořádku.

Sportovní hala Na Skalce v České Třebové byla oficiálně otevřena tento týden a florbalové regionální výběry dorostenců byly její první velkou akcí. Už ve čtvrtek se však v hale odehrával první turnaj.

Oficiální reakci policie zní takto: „Kolem 21:00 došlo k pádu střešní konstrukce. Osobám, které se v objektu nacházely, se podařilo uniknout. Budova je nyní uzavřená, příčinu pádu vyšetřují policisté,“ řekla ČTK mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková. Na místě byl opakovaně i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, kromě vyšetření celého případu přislíbil místním florbalistům i podporu v rychlém řešení prostoru pro tréninky a turnaje.

Turnaj výběrů dorostenců byl samozřejmě okamžitě zrušen. „Všichni účastníci odjedou v neděli ráno z České Třebové do svých domovů, někteří rodiče z blízkých měst si své děti odváželi již v sobotu večer,“ dodal Chlumský.


Obrázek