​​​​

V DĚČÍNĚ ROZHODOVALY NÁJEZDY, DVAKRÁT PADLA DESÍTKA

10. 3. 2018

V divizních soutěžích se rozjela nadstavba. Boj o to, který z osmičky postupujících si nakonec dva vydobudou přímý vstup do vyšší Národní ligy. Tři ze čtyř mírných favoritů duel v domácím prostředí zvládli. Pouze Hradec Králové nevyužil vlastního hřiště k zisku úvodního bodu v sérii a inkasoval před svými fanoušky hned desetkrát. Děčín naopak přetlačil Kolín až v nájezdech.

Nejjednoznačnější vítězství si připsala Letka, které sice Dačice vzdorovaly polovinu zápasu, ale v té druhé inkasovali hned šestkrát, kdy se projevil fakt, že hosté dorazili k utkání pouze s deseti hráči do pole a následně zkrátka soupeři nestačili. Domácí nakonec zvítězili 10:4. „Nakonec se přeci jen naše větší kvalita ukázala a celkem s přehledem a jednoznačně jsme vyhráli,“ prohlásil po úvodním duelu série trenér domácích Petr Gajda.

Druhým desetigólovým týmem úvodních duelů play-up se stal Hluk. Domácí Hradec Králové totálně zaspal první třetinu, po které prohrával již 1:5. Následně se sice zvedl, snížil na rozdíl jedné branky, ale hosté si již dobře rozehrané utkání nenechali vzít i díky nedisciplinovanosti soupeře si vybojoval zpět čtyřbrankový náskok.

Klidnou výhru zaznamenal i jasný vítěz středočeské divize pražský Olymp, který dovolil skórovat Teplicím až za stavu 5:0. Domácí se dříve oklepali z úvodní nervozity, což se ukázalo jako klíčové. Hosté se prosadili alespoň dvakrát a naznačili, že v domácím prostředí se s nimi bude muset ještě počítat.

Největší drama se odehrálo v Děčíně. Severočechům vyšel parádně start, když po deseti minutách vedl již 2:0. Kolín se ale nesložil a naopak s postupem času vyrovnal hru a vzápětí i skóre, které vydrželo nerozhodné i přes prodloužení. V nich byli domácí úspěšnější a prosadili se hned třikrát, zatímco jejich soupeř jednou a slaví první bod v sérii.