​​

V DEVATENÁCTÉM KOLE PRVNÍ LIGY ŽEN SE PŘEKVAPENÍ NEKONALO

28. 2. 2015

​Poslední únorový den byl ve znamení devatenáctého kola první ligy žen. Ve čtyřech utkáních zvítězily domácí týmy, ve zbylých dvou byly úspěšnější celky hostující. Žádné velké překvapení se nekonalo, nejvíce gólů bylo k vidění ve střetnutí Hradce Králové s Českými Budějovicemi. V neděli 1. března 2015 odehrají družstva první ženské ligy dvacáté kolo.

19. kolo 1. ligy žen:
Sobota 28. února 2015:
RECUTECH TJ Sokol Jaroměř – SK Domeček DDM Banes Soběslav 6:1

branky: 20. a 39. Zuzana Koláčná, 41. Kateřina Hátlová, 45. Kateřina Hátlová, 8. Kateřina Vondráková, 19. Veronika Bláhová - 35. Monika Matoušková; rozhodčí: Lenka Maťátková - Jakub Vlček; vyloučení: 3:2, navíc Adéla Kubátová (SOB) 5 min. [SEK]; využití: 2:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Lenka Jeriová ? - Kateřina Bryllová ?; po třetinách: 3:0, 1:1, 2:0;
Do zápasu devatenáctého kola první ligy žen vstoupilo lépe družstvo Jaroměře, které se v osmé minutě poprvé prosadilo. Těsně před přestávkou se domácím podařilo přidat další dvě branky, a tak po dvaceti minutách hry vedl Sokol 3:0. Ve druhé části zhlédlo dvaačtyřicet diváků po jedné brance na každé straně. Závěrečné dějství bylo plné vyloučení, za Jaroměř se dvakrát trefila do černého Kateřina Hátlová, která stanovila konečný výsledek 6:1.

FBŠ AL INVEST Jihlava – SK Bivojky Litvínov 5:4
branky: 25. a 49. Kateřina Bednářová, 44. a 59. Berenika Kuchynková, 50. Anna Přibylová - 1. Tereza Urbášková, 20. Lucie Kopýtková, 36. Lenka Čiháková, 47. Lucie Kalinová; rozhodčí: Michal Pazderník - Josef Pařízek; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Šárka Topičová 25 - Veronika Štěpánová 23; po třetinách: 0:2, 1:1, 4:1;
Do Jihlavy přicestovaly k mistrovskému utkání ženy Litvínova. Byly to právě Bivojky, které vstřelily v první třetině dvě branky. Prostřední dvacetiminutovka skončila nerozhodně, oba celky skórovaly jednou. Do periody s pořadovým číslem tři nastoupily lépe hráčky Jihlavy, kterým se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Severočešky následně odskočily zpět do dvoubrankového vedení, v rozmezí čtyřicáté deváté a padesáté minuty dokázaly svěřenkyně Michala Boučka během jedenácti sekund vyrovnat. Jako klíčové se ukázalo neproměněné trestné střílení hostů v čase 51:16 min., které nezužitkovala Lucie Kopýtková. Sedmdesát osm sekund před koncem řádné hrací doby vsítila rozhodující trefu Berenika Kuchynková, která se zapsala podruhé do listiny střelkyň a zasloužila se o tři body pro Jihlavu po vítězství 5:4.

FbC Panthers – FBŠ Teiwaz Hranice 6:1
branky: 9. a 14. Anežka Slaná, 2. Lýdie Baráková, 29. Klára Šarochová, 41. Veronika Raková, 49. Eva Krauskopfová - 25. Anna Vondráková; rozhodčí: Petr Dunda - Václav Flek; bez vyloučení; bez využití; diváků: 15; zásahy brankářů: Andrea Hrubá 19 - Johana Rousová 16; po třetinách: 3:0, 1:1, 2:0;
Celkem jednoznačný průběh mělo střetnutí mezi Panthers a Hranicemi. Patnáct diváků bylo v úvodních dvaceti minutách svědky tří branek domácích, druhá třetina dopadla stejně jako u předchozích střetnutí nerozhodně, 1:1. Florbalistky Panthers udeřily popáté pět vteřin po zahájení třetí části, naposledy ve čtyřicáté deváté minutě. Poté se klání pouze dohrávalo, družstvo pod vedením Lukáše Jenšíka dokráčelo k pohodovému vítězství 6:1.

IBK Hradec Králové – FBC UNITED České Budějovice 8:6
branky: 5. a 18. Markéta Dohnalová, 16. Lenka Řezníčková, 32. Vlasta Tomečková, 33. Ludmila Katonová, 40. Pavla Brodská, 47. Kristýna Bečková, 49. Karolína Hrdinová - 15., 28., 53. a 56. Barbora Skálová, 44. Kristýna Minářová, 51. Klára Dudová; rozhodčí: Martin Trnka - Jan Čečetka; vyloučení: 0:1; bez využití; zásahy brankářů: Lenka Remešová ? - Anežka Zakostelecká ?; po třetinách: 3:1, 3:1, 2:4;
Na východ Čech dorazil tým Českých Budějovic. Skóre otevřela v páté minutě královéhradecká Markéta Dohnalová, za necelých deset minut srovnala stav Barbora Skálová. Domácí se nenechali rozhodit, když Lenka Řezníčková vrátila Hradci Králové vedení a v osmnácté minutě už vedl Hradec Králové 3:1. Jihočešky snížily v minutě dvacáté osmé, ale do druhé přestávky se domácí třikrát prosadili a odskočili na 6:2. České Budějovice nesložily zbraně a čtyři minuty před koncem třetí třetiny prohrávaly pouze o dvě branky. Hosté se v power-play na více nezmohli, tři body zůstávají v Hradci Králové.

FbK Orlicko-Třebovsko – Florbalová akademie Mladá Boleslav – Nymburk 3:6
branky: 42. a 46. Renáta Drvoštěpová, 3. Nicola Divišová - 20. a 27. Renata Kubíčková, 16. Monika Menzelová, 24. Barbora Filková, 40. Alena Nováková, 59. Soňa Najbrtová; rozhodčí: Zdeněk Krajčí - Michal Měsíček; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 15; zásahy brankářů: Martina Diblíková ? - Tereza Mračková ?, Lucie Petráková ?; po třetinách: 1:2, 0:3, 2:1;
Úvodní okamžiky souboje mezi Orlicko-Třebovskem a Mladou Boleslaví – Nymburkem vyzněly lépe pro domácí, kteří se ve třetí minutě dostali do vedení. Hosté následně nevyužili více než minutovou dvojnásobnou početní výhodu, vyrovnání se dočkali až v šestnácté minutě. Gólem do šatny se Středočechům podařilo otočit vývoj utkání. Navázat na obrat dokázali hosté třemi brankami ve druhé třetině. V samotném úvodu třetí části snížilo Orlicko-Třebovsko na rozdíl tří přesných zásahů, družstvo Mladá Boleslav – Nymburk si vedení pojistilo dalšími dvěma trefami. V čase 58:35 min. se zranila brankářka Tereza Mráčková, nastoupit na zbytek utkání musela Lucie Petráková. Domácí ještě riskli power-play, avšak stav zůstal již nezměněn.

Slavia VŠ Plzeň – itelligence Bulldogs Brno 5:6
branky: 26. a 49. Miroslava Suková, 3. Magdalena Kolářová, 5. Nikola Staňková, 53. Julie Volkmannová - 8., 25. a 54. Michaela Žáková, 23. Michaela Sekaninová, 43. Tereza Tomannová, 55. Petra Konkolská; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Kateřina Fialová 17 - Renata Hořínková 31; po třetinách: 2:1, 1:2, 2:3;
Dalekou cestu měly před sebou florbalistky Brna, které cestovaly až do daleké Plzně. Do páté minuty byly hráčky Bulldogs ještě v autobuse, neboť inkasovaly dva rychlé góly. V minutě osmé hosté snížili na 2:1 z pohledu domácích. Ve druhém dějství družstvo itelligence skóre otočilo, Plzeň ale vyrovnala zpět na 3:3. Po velké přetahované ve třetí dvacetiminutovce si tři body odváží Brno, které navíc v padesáté šesté minutě nevyužilo trestné střílení.