{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

V DRUHÉM PŘÍPRAVNÉM DUELU JUNIORKY REMIZOVALY

Obrázek ke článku
2. 2. 2019

Juniorky ve druhém přípravném utkání ve švýcarském Schaffhausenu vybojovaly remízu. V následujících nájezdech pak zvítězily. „Velmi kvituji, že zápasy jsou tak vyrovnané, pro náš tým není nic lepšího,“ pochvaluje si trenér Tomáš Martiník úroveň zápasů proti Švýcarkám. Poslední duel si spolu týmy zahrají v neděli v poledne.

3 : 3
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:10:12:1 -:-
Branky: 12. Leonie Wieland, 44. Linn Larsson, 58. Seraina Fitzi - 5. Lucie Řezáčová, 39. Veronika Kopecká, 47. Michaela Kubečková

„Dnes jsme předvedli koncentrovanější výkon s větší jistotou na florbalkách. Oproti včerejšku byla k vidění větší aktivita do koncovky, útočnice se chovaly jako útočnice – chtěly dávat góly. Bohužel jsme opět hořeli v efektivitě gólových zakončení,“ zhodnotil sobotní výkon hlavní trenér juniorského výběru, Tomáš Martiník.

Co se od pátku zlepšilo a kde se naopak tým trápil, vidí trenér jasně: „V první třetině jsme se ještě hodně utápěli v komplikovanosti rozehrávky, dělali jsme si ji složitější, než musela být. V průběhu dalších třetin jsme se z ní dokázali dostat i do přečíslení, bohužel jsme nevyřešili ideálně finální nahrávku.“

V duelech se Švýcarkami padá poměrně málo branek, klíč může být v zajištěné obraně. „Směrem dozadu opět velmi slušné, drželi jsme soupeře víceméně pod kontrolou, dokázali jsme dobře dostupovat nebezpečné prostory a uhrávat osobní souboje 1 na 1. Určitě je plusem, že jsme nedostali gól při hře 5 na 5,“ dodává, protože ze tří inkasovaných branek padla jedna v přesilovce, jedna z trestného střílení a jedna v power-play.

Ani v sobotu neztrácí šéf trenérského týmu odhodlání. „Do zítřejšího posledního zápasu chceme určitě zlepšit především gólovou produktivitu a chceme si dojít pro vítězství.“

Průběžně si přípravný víkend ve Švýcarsku pochvaluje: „Velmi kvituji, že zápasy jsou tak vyrovnané, pro náš tým není nic lepšího: nutnost hrát pod tlakem, být stoprocentně koncentrované na každou akci do útoku i do obrany, potřeba tvořit hru a při tom nechybovat – to je ideální příprava bez velkého tlaku na výsledek, ale s tlakem na výkon.“

Obrázek