{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

V HALÁCH BUDE MOŽNÉ TRÉNOVAT VE TŘICETI OSOBÁCH

Obrázek ke článku
19. 5. 2021

Na pondělním jednání schválila Vláda ČR další rozvolnění, která se výrazně dotknou i sportu. Od následujícího pondělí, 24. května, bude možné trénovat uvnitř ve 30 lidech ve skupinách maximálně po 12 členech, venku pak bude moci společně trénovat 50 lidí.

Dosud platí, že ve vnitřních prostorách je možné trénovat jen maximálně v 10 lidech, to se však brzy změní. Od 24. května se počet navýší na 30 osob s podmínkou prokazovat se čestným prohlášením, negativním testem či potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci covid-19 v uplynulých 90 dnech.

Tyto změny jsou dalším krokem k úplnému rozvolnění pravidel, která se sportu týkají. Dá se předpokládat, že rozvolňování bude pokračovat i v následujících týdnech. Dle komunikovaného plánu Národní sportovní agentury by na konci května mohlo dojít až k rozvolnění na 100 osob na vnitřních sportovištích a 200 osob venku, uvažuje se i o možnosti povolení pořádání turnajů. 

„Je skvělé, že podmínky pro trénování jsou opět o něco přívětivější. Pro florbal, ale i sport jako takový je to velice dobrá zpráva,“ těší Filipa Šumana, prezidenta Českého florbalu.

Florbalové soutěže se sice v této sezoně již rozběhnout nemohou, ale v případě dalšího rozvolňování by bylo možné hrát během června přátelská utkání či různé turnaje. Na tuto možnost se již těší celé florbalové prostředí. Již dříve učiněná rozhodnutí o soutěžích naleznete ZDE.

V nejbližších dnech se otevřou přihlášky na novou sezonu. Řada klubů hlásí, že zájem o návrat ke sportování je obrovský. Některé kluby jsou úspěšné i při nových náborech a již registrují úplně nové členy. Všechny kluby či členové se mohou připojit i k celkové kampani #naflorbal, která má za cíl přivést k florbalu co nejvíce nadšenců. Vedení Českého florbalu také představilo podpůrný plán do nové sezony, který má sloužit pro podporu oddílů nejen směrem k přihláškám do soutěží. Podrobněji o podpůrném plánu čtěte ZDE

​​

Obrázek