​​​​

V JIŽNÍ KOREJI BYLY ROZDĚLENY PRVNÍ MÍSTENKY NA PROSINCOVÉ MISTROVSTVÍ

27. 1. 2018

Prosincové mistrovství světa zná své první účastníky. Kvalifikační skupina Asie a Oceánie má za sebou osmnáct zápasů, a ty určily úspěšné kvalifikanty. Na konci roku tak v Praze určitě uvidíme kromě domácí reprezentace ještě hráče Austrálie, Singapuru, Japonska a Thajska.

Kvalifikační systém skupiny Asie a Oceánie nabízel pro prosincové mistrovství čtyři místa, o které se mezi sebou popralo osm týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech a v nich se utkal každý s každým. Vítězové obou skupin si zajistili přímý postup do finále a jistotu postupu. Týmy na druhých a třetích místech se pak utkaly ve vyřazovacích bojích o zbylá dvě místa.

Skupinu A ovládli florbalisté Austrálie, kteří nejprve v prvním zápase porazili Jižní Koreu 9:2, poté v souboji o první místo Thajsko 4:3 a v posledním utkání proti Číně si s chutí zastříleli a soupeře rozdrtili 26:1. Do vyřazovacích bojů postoulili z druhého místa hráči Thajska a Jižní Koreje. Poslední ve skupině zůstala Čína.

Druhá skupina byla oproti té první vyrovnanější, neboť po odehrání šesti zápasů skončily na prvních dvou místech dva týmy s pěti body, zatímco na třetím a čtvrtém místě pak měly týmy bod jeden. Vítězem skupiny se stal Singapur, do play-off postoupili hráči Japonska a Nového Zélandu.

O zbylá dvě postupová místa se tak mezi sebou utkali reprezentanti Thajska s Novým Zélandem a Japonska s domácí Jižní Koreou. Oba duely měly dá se říct podobný průběh. Jak v prvním, tak v tom druhém utkání byl jasně daný favorit. Thajsko rozhodlo o svém postupu v první třetině, Japonsko pak po vyrovnaných dvou třetinách v té poslední.