{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


V PRVNÍCH ZÁPASECH ČTVRTFINÁLE PRVNÍ LIGY ŽEN USPĚLY DOMÁCÍ TÝMY

Obrázek ke článku
17. 3. 2018

Druhá nejvyšší soutěž žen má za sebou první čtvrtfinálové zápasy, ve kterých se dařilo domácím týmům. První vítězství si tak v sobotu připsaly hráčky Plzně, Brna, Florbalové akademie a Vsetína. Nejvíc se na vítězství nadřel Vsetín, ten rozhodl až v nájezdové loterii.

Čtvrtfinále se jako první rozjelo v Plzni, která v boji o nejlepší čtyřku hostí Hradec Králové. Domácí hráčky si dokázaly v úvodu utkání vytvořit tříbrankový náskok, který ovšem hostující tým dokázal v utkání stáhnout na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se mu už ale i přes závěrečný nápor nepodařilo. Klid do plzeňských řad vnesla pětatřicet sekund před koncem základní hrací doby Michaela Mašková, když střelou do prázdné brány definitivně rozhodla o prvním bodu pro Plzeň. Klíčovou osobou na domácí výhře byla Šárka Denková, která zaznamenala jeden gól a tři úspěšné přihrávky.


Florbalová akademie vstoupila do utkání proti Aligátorkám rázně, vytvořila si během utkání několikrát náskok, jenže hostující hráčky zabojovaly a dokázaly se svými návraty držet na dostřel. Vyrovnat se jim ale stejně jako Hradci Králové v Plzni nepovedlo. Mladá Boleslav první utkání zvládla a získala první bod.


Chomutovské florbalistky vstoupily v Brně do utkání lépe a dostaly se do dvoubrankového náskoku. Poté už ale na hřišti začaly kralovat domácí hráčky, v průběhu druhé třetiny nejprve vyrovnaly a posléze zápas otočily a dotáhly tak do vítězného konce. Podobný průběh mělo i čtvrtfinálové střetnutí ve Vsetíně, kde si v úvodu zápasu dokázaly hráčky FBC Texas vytvořit náskok, o který však v druhé části utkání přišly po vydařeném vsetínském comebacku. O výsledku nakonec rozhodla nájezdová loterie, ve které byly úspěšnější hráčky domácího Vsetína.


Výsledky 1. zápasů čtvrtfinále:

FBŠ SLAVIA Plzeň - IBK Hradec Králové 5:3

Bulldogs Brno - Florbal Chomutov 6:3

Florbalová akademie MB - PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 11:8

Florbal Vsetín - FBC Texas 4:3sn


Foto: Bulldogs BrnoObrázek