{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


V SEZONĚ NÁS SRÁŽELY ZBYTEČNÉ CHYBY. TEĎ CHCEME ALESPOŇ POTRÁPIT HRADEC, VZKAZUJE SVĚTLÁ

Obrázek ke článku
9. 3. 2019

Prvoligové play-off startuje také na východě republiky. Svou premiéru si v něm odbydou florbalistky ze Světlé nad Sázavou. Ty se utkají v první sérii s favorizovaným Hradcem Králové. A jak samy tvrdí, mohou jen překvapit. V dalším rozhovoru odpovídá Renata Kohoutová, jedna z opor Světlé nad Sázavou.

„Úspěšně se nám dařilo vyhrávat druhou ligu. A tak nás zřejmě zvědavost vedla k tomu, abychom přihlásily ligu první,“ tvrdila Kohoutová.

Častým argumentem druholigových týmů, proč nehrát vyšší soutěž, jsou vyšší časové a personální nároky. I s tím se ženy ve Světlé dokázaly vypořádat. Nevadil jim ani hendikep v podobě absence vlastní haly. „My to všechno jako problém nevnímaly. Jako tým jsme se dohodly, že první ligu zkusíme. Podařilo se nám nalákat hráčky z okolních klubů, aby nás bylo víc. A fungujeme.“

Menší kluby často trpí nedostatkem hráčů. Jsou proto nuceny kooperovat s okolím. „I my jsme si musely pomáhat. Holky z okolí jsme oslovily, s většinou jsme se i domluvily. Jen mě trochu mrzí, že ne každá z posil má odehranou aspoň většinu zápasů. To jsme od nich očekávaly,“ nastínila přestupová jednání a hledání posil.

V sobotu 9. března startuje ženské prvoligové play-off. Světlá v něm nebude chybět. Leč do cesty se jí postav silný Hradec Králové. A tak je před dívčím celkem z Vysočiny přetěžký úkol. „Přiznám se, že jsme měly trochu větší ambice. S Hradcem můžeme víceméně jen překvapit. Vinou mnoha zranění a nemocí navíc nemůžeme poskládat plnou sestavu. Ale rozhodně neskládáme zbraně. Chceme být Východočeškám rovnocenným soupeřem,“ burcovala.

V základní části skončily světelské florbalistky osmé. Přičemž bodovat dokázaly jen s týmy, které skončily pod nimi. „Výsledkově to sice žádná sláva nebyla, ale nemyslím si, že bychom hrály vyloženě špatně. V duelech se silnými soupeřkami nás srážely hlavně zbytečné chyby, a to především ve třetích třetinách. Často jsme hrály dvě třetiny super zápas. A pak jsme si ho tak trochu samy prohrály,“ vysvětlovala.

Cesta k senzaci v podobě postupu přes favorita však není uzavřená. „Když podáme maximální výkon, budeme se vzájemně podporovat a nehádat se, pak věřím, že můžeme uspět.“

Přesto se ukazuje, že rozdíl mezi druhou a první ligou je značný. Druholigové suverénky v první lize zdaleka tolik nezáří. „Nemyslím si, že by rozdíl mezi špičkou druhé ligy a první ligou byl tak markantní. Jasně, hráčky v první lize jsou na tom lépe technicky, ale celý problém spatřuji hlavně v možnostech trénování. Zatímco někde trénují třikrát týdně, my jsme rády, že se kvůli množství studujících a pracujících mimo Světlou sejdeme na tréninku v pátek. Pak je to samozřejmě znát.“

Prvoligová premiéra bude brzy minulostí. A tak je třeba připravovat plány pro následující ročník. Ty mají pochopitelně i v městečku z Havlíčkobrodska. „Jelikož řada hráček první ligu nestíhá, a to především z časových a pracovních důvodů, domluvily jsme se, že si trochu zkusíme spravit pošramocené sebevědomí a přihlásíme druhou ligu příští rok,“ doplnila závěrem.

Obrázek