{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

V SFF PODRUHÉ! TATRAN CHCE PATNÁCTÝ TITUL, BOLESLAV OBHAJUJE

Obrázek ke článku
10. 4. 2022

V mužském souboji o titul mistra superligy se letos utkají Mladá Boleslav a Tatran Střešovice. Naposledy se oba kluby ve finále potkaly v roce 2015 a letos to tak bude teprve podruhé v historii, co spolu tyto celky zabojují o zlaté medaile. Naváží Střešovice na svou pověst nejúspěšnějšího mužského florbalového klubu vůbec a přidají do své sbírky již patnáctý titul nebo Boleslav obhájí prvenství z minulého ročníku a dočká se tak trofeje číslo tři?

O2 Aréna letos v superfinále přívítá vítěze prezidentského poháru a obhájce titulu ze sezony 2020/2021 z Mladé Boleslavi a druhý kádr po základní části ze Střešovic. Oba týmy jsou velice zkušené a zároveň mají ve svých řadách také mladé tahouny, kdo se tedy bude nakonec radovat z vítězství?

Předvýběr.CZ Florbal MB

Boleslav sice do čtvrtfinále sáhla po nejníže umístěném celku, jednoduchou cestu do semifinále však ani zdaleka neměla. Liberec mistra předchozí sezony trápil i přesto, že měl v nohách již dva těžké zápasy osmifinále a ve druhém a třetím zápase čtvrtfinále dokonce sahal po senzaci. Boleslav si však tuto sérii svou zkušeností a kvalitou zakončení pohlídala a postoupila tak po pouhých čtyřech duelech dál.

V semifinále na Mladoboleslavské ale čekala další velice náročná zkouška, neboť proti stála houževnatá Sparta. Již první duel byl vyrovnaný a rozhodovalo jej až prodloužení, ten druhý už ale vyhrál celek z Prahy a stav série tak byl vyrovnaný. Stejný scénář se odehrál i při druhé dvojici utkání a za stavu 2:2 na zápasy tak semifinále spělo do stěžejního duelu číslo pět. Ten ale Boleslav zvládla skvělou defenzivní činností, neboť na svého brankáře propustila pouhých devět střel a zvítězila tak 4:1, čímž také definitivně zlomila sparťanský odpor. Do superfinále tak Mladá Boleslav míří již popáté za sebou.

Tatran Střešovice

Tatran se v letošních vyřazovacích bojích stal týmem, který do superfinále prošel s nejnižším počtem proher ze všech. Z devíti odehraných duelů se totiž Střešovice neradovaly pouze v semifinále číslo čtyři s Vítkovicemi, čtvrtfinále proti Black Angels ale odehrály bez jediné porážky a po nejkratší možné době tak zamířily do semifinále, kde je čekaly již zmíněné Vítkovice.

Proti celku, jenž v superfinále nechyběl od roku 2018, to druhý kádr po základní části neměl vůbec jednoduché, postupnými kroky ale zvládl první tři klání série a držel tak náskok 3:0 na zápasy. První mečbol Střešovickým sice nevyšel, ten druhý už ale zvládli využít a to velice přesvědčivou taktickou bitvou, neboť v zápase číslo pět nad rytíři zvítězili pouze 1:0 a to brankou ve vlastním oslabení. Do boje o zlato se tak Tatran vrací po dlouhých sedmi letech a bude útočit na svůj patnáctý titul.

Rvali se o prezidentský pohár, teď nastává odveta

Vzájemná utkání těchto dvou celků v historii vypovídají ve prospěch Mladé Boleslavi, neboť z osmi duelů, které spolu oba kádry od sezony 2018/2019 odehrály, se hned šestkrát radovala Boleslav a jen dvakrát Tatran. V aktuální sezoně je ale jejich skóre nerozhodné, v první vzájemné bitvě totiž zvítězily Střešovice a v té druhé zase Mladoboleslavští.

Když se oba celky naposledy utkaly v superfinále, radoval se tým z Prahy. Tehdy, v roce 2015, se ale po hřišti ještě proháněli oba aktuální koučové těchto týmů, neboť Petr Novotný tehdy v tomto souboji za Mladou Boleslav třikrát asistoval a Milan Fridrich zase Střešovicím v nájezdech svým gólem vystřelil titul. Uspěje tedy letos taktika pražského trenéra nebo toho mladoboleslavského?

Program superfinále Livesport Superligy 2021/2022:

Sobota 9. dubna:

17:00 Předvýběr.CZ Florbal MB - Tatran Střešovice | ONLINE | VIDEO

Obrázek