{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


V SUPERLIZE SE HRAJE O DRUHÉ MÍSTO, PRVNÍ LIGA POKRAČUJE DVOJKOLEM

Obrázek ke článku
13. 12. 2019

Elitní soutěže mužů pokračují důležitými zápasy. Vítkovice a Chodov budou na dálku bojovat o druhé místo superligy, Black Angels se potom zkusí odrazit ze třinácté příčky v duelu s Libercem. V první lize se odehraje dvojkolo, které přinese bitvy ve vyrovnaném středu tabulky.

Hráči Black Angels narazí v sobotu na Liberec, který je stejně jako Pražané ve spodní části pořadí. Právě Severočeši ale mají výhodu, že si od nováčka soutěže drží odstup dvou bodů. Black Angels přitom čeká o den později ještě dohrávka patnáctého kola doma proti Střešovicím. Také pro Tatran to bude druhý zápas ve dvou dnech, protože už v sobotu se představí na hřišti lídra z Mladé Boleslavi.

O druhou pozici se budou přetahovat Chodov a Vítkovice. Oba týmy mají stejný počet bodů a hráči Jižního Města jej mohou navýšit proti Pardubicím při výjezdním utkání v Náchodě. Vítkovičtí florbalisté zase přivítají Českou Lípu, kterou by měli podle papírových předpokladů porazit. Minulý vzájemný duel však vyhráli až v prodloužení.

Zápas pátého týmu se šestým se uskuteční v Otrokovicích, kam přicestují Bohemians. Soupeře aktuálně dělí jeden bod. Místo mezi nejlepší osmičkou chtějí uhájit Královské Vinohrady, které vyzve dvanácté FBC Ostrava.

V první lize se odehraje dvojnásobný počet utkání. Pátek nabídne jihomoravské derby mezi Bulldogs Brno a Znojmem, měření sil prvních Karlových Varů s posledními Petrovicemi nebo bitvu kolem prostředka tabulky Start98–Gullivers.

Neděle potom postaví proti sobě Jaroměř a Ústí, které před dvojkolem oddělují čtyři body. České Budějovice se pokusí překvapit favorizovaný Chomutov a Kladno bude proti Petrovicím dohánět manko na první místo soutěže.

Přehled všech víkendových utkání najedete ZDE.

Obrázek