VARY POTVRDILY POSTAVENÍ NA ČELE, PETROVICE ZASKOČILY START98

8. 12. 2019

Přestože o víkendu začalo ženské mistrovství světa, první liga mužů pokračovala svým patnáctým kolem. Na prvním místě zůstaly Karlovy Vary, které vysoko vyhrály v Českých Budějovicích. Překvapení si pak nachystaly poslední Petrovice, když obraly o všechny body favorizovaný Start98.

Poslední Petrovice překvapily Start98, kterému sebraly důležité body v boji o play-off. Jako klíčový se ukázal úvod třetí třetiny, kdy domácí florbalisté utekli slepenými góly na rozdíl tří gólů. Celkově tak uspěli 7:5 a snížili náskok předposledního Rožnova na pouhé dva body. Trenér hostů Adam Havránek vytkl, že se jeho tým přizpůsobil tempu soupeře. „Zkušeností mají domácí více, a proto také zaslouženě vyhráli. Musíme začít zase pracovat tak, abychom si zasloužili vítězství,“ uvedl.

Pořádné drama se odehrálo v Brně, kde Gullivers hostili Rožnov. Hráči Sokola se dostali v prvním dějství do problémů, protože prohrávali už 0:3 a museli se těžce vracet do utkání. To ale nakonec zvládli, když v poslední desetiminutovce vyrovnával na 4:4 Michal Házy. V nájezdech potom rozhodl pro Gullivers Adam Bouška.

Výhru si připsalo také Kladno, které si z Jaroměře odvezlo výsledek 9:3. Už v první třetině dali Kanonýři hned čtyři branky a náskok si pohlídali až do konce zápasu. Kouč hostů Jan Pazdera však nebyl s nasazením svého týmu spokojený. „Z naší strany bohužel naprosto nejhorší výkon v sezóně. Duel se hrál bez tempa a chůzí jsme si došli pro tři body po jasném rozdílu ve skóre, což nebylo odrazem předvedené hry,“ popisoval. Středočechům přesto nadále patří druhé místo tabulky.

Pouze o bod za Kanonýry se drží Bulldogs Brno. Hráči z jižní Moravy získali díky povedené druhé třetině všechny body ze zápasu proti Ústí, které porazili 6:3. Přestřelku v Havířově ovládl tamější Exelsior, který sebral body Znojmu po výsledku 12:7.

Před deset branek nastřílely i vedoucí Karlovy Vary, které rozdrtily 11:2 České Budějovice. Na čele tabulky tak stále mají náskok tří bodů. „Dvě třetiny to byl boj o každý metr hřiště, kde jsme měli mírně navrch. Zápas se nám povedlo rozhodnout výborným vstupem do třetího dějství,“ přiblížil trenér Západočechů Petr Pánek.