{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

VE ČTVRTEK STARTUJE CZECH OPEN, ÚČASTNÍ SE HO 131 ČESKÝCH TÝMŮ

Obrázek ke článku
8. 8. 2018

Ve čtvrtek 9. srpna startuje další ročník největšího mezinárodního florbalového turnaje – Czech Openu. Czech Open je pro rok 2018 součástí projektu Českého olympijského výboru Česko sportuje. Turnaj se bude hrát v šestnácti halách po celé Praze, zúčastní se ho celkem 243 týmů.

Mužská část turnaje je rozdělena do tří části, a to na ELITE, PRO a OPEN. Základní část turnaje ELITE je rozdělena do čtyř skupin a účastní se jí také sedm českých superligových týmů. Ve skupině A se představí ACEMA Sparta Praha a 1. SC TEMPISH Vítkovice, o postup budou bojovat se švédským Pixbem-Wallenstam a švýcarským celkem Floorball Thurgau. Ve skupině B budou hájit české barvy FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a FAT PIPE FLORBAL CHODOV, o postup se střetnou se švýcarským Floorball Köniz NLA a finským NOKIAN KrP. I skupina C má dva české zástupce, těmi jsou Tatran Teka Střešovice a HU-FA PANTHERS OTROKOVICE, které doplní švédský IBF Falun společně se švýcarským mužstvem Unihockey Tigers Langnau. Ve skupině D najdeme pouze jednoho českého zástupce, tím jsou FbŠ Bohemians, kteří se postupně utkají s Höllvikens IBK, EräViikingit a Zug United.

Mužská kategorie PRO je rozdělena do osmi skupin po čtyřech týmech, mezi nimi najdeme i čtyři účastníky Tipsport Superligy, kterými jsou Sokol Pardubice, TJ Znojmo LAUFEN CZ, Bulldogs Brno a FBC Česká Lípa. Ve skupině C se společně s Bulldogs představí také reprezentace Česka do devatenácti let. Základní část turnaje OPEN čítá 32 skupin po čtyřech mužských týmech.

Ženská část turnaje je rozdělena jen do dvou kategorií, a to ELITE a OPEN. Stejně jako u mužů má ženský turnaj ELITE čtyři skupiny po čtyřech týmech. Do skupiny A byly nalosovány dva české týmy – Panthers Praha a FAT PIPE FLORBAL CHODOV, ty se střetnou se švýcarským celkem UH Red Lions Frauendeld a švédským Pixbem Wallenstam. Ve skupině B bude hrát česká reprezentace do devatenácti let společně s 1. SC TEMPISH Vítkovice, finským PSS a švýcarským týmem Kloten Dietlikon Jets. Ve skupině C budou bojovat Ivanti Tigers Jižní Město, Únětická 12° Tatran Střešovice, finský celek EräViikingit a švédský IBF Falun. Skupina D má pouze jednoho českého zástupce, tím je FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Postupně se utká s polským Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk, švýcarským Hot Chilis a RIG Umeå IBF. Základní část ženské kategorie OPEN je rozdělena na dvanáct skupin opět po čtyřech týmech.

Úspěch
Odstavec uložen

Veškeré informace o Czech Openu najdete na turnajovém webu http://www.czechopen.cz. Pořadatelé připravili zbrusu novou aplikaci pro iOS i Android.

Týmy dle zemí:

Česká republika – 131

Finsko – 29

Švédsko, Švýcarsko – 22

Slovensko – 8

Lotyšsko – 7

Německo – 6

Slovinsko – 5

Norsko – 4

Polsko 3

Estonsko – 2

Rakousko, Maďarsko, Nizozemsko, Rusko – 1

Obrázek