{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

CHODOV OTOČIL ZÁPAS S MLADOU BOLESLAVÍ A OBHÁJIL TITUL

Obrázek ke článku
17. 4. 2017

Před zraky 11 237 diváků, což je druhá největší návštěva Superfinále, se odehrál napínavý duel. Boleslav se sice ujala vedení, až do času 53:45 poté panoval vyrovnaný stav. Kapitán Tomáš Sýkora vstřelil rozhodující trefu, vítěztsví pojistil do odkryté klece Patrik Dóža. Poprvé v české lize byl použit videorozhodčí.

1 : 3
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:10:00:2 -:-
Branky: 7. Jiří Curney - 9. Martin Pražan, 54. Tomáš Sýkora, 60. Patrik Dóža

O2 aréna přivítala dva nejlepší celky po základní části. A hned od úvodních minut bylo jasné, že dnes budou rozhodovat maličkosti, nesmírná kvalita obou týmů a řada osobností na obou stranách. O něco více ze hry měli v první třetině favorizovaní vítězové základní části z Mladé Boleslavi. V sedmé minutě Curney utekl po pravém křídle, "narazil" si o protihráče a překonal bezmocného Baráka. Jenže vedení udržela Boleslav pouze dvě minuty. Na druhé straně totiž zaúřadoval Martin Pražan, který zamířil a luxusním projektilem k tyči stanovil skóre na 1:1.

V dalším průběhu první třetiny se předváděli především oba brankáři. Jak Barák na chodovské, tak Bauer na mladoboleslavské straně si připsali řadu parádních zákroků, které zvedaly diváky ze sedadel. Především díky nim je tak skóre po prvních dvaceti minutách nerozhodné.

V úvodu druhé dvacetiminutovky byla mírně aktivnější Mladá Boleslav, do zajímavého kontru se ale dostal Kašovský, jenž při akci dvou na jednoho trefil jen Bauera. Někteří diváci v hale už se radovali, jenže Natov rozvlnil pouze boční síťku branky. Přesně v polovině utkání musel Barák vytáhnout hned tři po sobě jdoucí zákroky a opět podržel Chodov.

Dobývání chodovské branky pokračovalo i nadále, jenže stav zůstal neměnný. Bouškova střela skončila na boční síťce, nebezpečný pokus Curneyho vytáhl parádním zákrokem Barák. V poslední minutě opět hrozil Curney, jeho další střelecký pokus skončil sražený těsně nad branku. Velký závar před boleslavskou svatyní, kde se nedokázal prosadit Vávra ani Pražák ukončil druhou třetinu.

Rychlý útok na začátku třetí třetiny vzal Pluhař sám na sebe, ale vypálil jen do gólmana. Tyl se ocitl ve slibné šanci na hranici malého brankoviště, jenže se mu nepovedlo trefit míček letící vzduchem. Před branku dostal parádní přihrávku zcela osamocený Filip Zakonov, ani on se netrefil přesně.

Chodov už se radoval z vedoucí branky, jenže tuto radost jim rozhodčí překazili. Ukázali, že využijí videorozhodčího, což je v Superfinále úplná novinka, nakonec branku neuznali! Na druhé straně zahrozil Krajcigr, který se následně srazil s Barákem. V čase 53:45 se po dlouhé době měnilo skóre, kapitán Tomáš Sýkora se prosadil trefou na zadní tyč z levé strany.

Boleslav si dvě a půl minuty před koncem vybrala oddechový čas, vyrovnat zkoušela při hře bez gólmana v šesti hráčích v poli. To se ji však vymstilo 43 sekund před koncem, Dóža zamířil téměř přes celé hřiště do prázdné branky, rozloučil se tak s Chodovem, před svým odchodem do zahraničí, pojišťujícím gólem.

Obrázek