{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

VEDOUCÍ CELEK NADĚLOVAL SOUPEŘŮM ZE SPODU TABULKY

Obrázek ke článku
8. 1. 2018

Úvodní hrací víkend nového roku patřil zejména týmům ze špičky tabulky. Plný bodový zisk si ve 14. a 15. kole Divize B připsal jak vedoucí Olymp, tak druhý Kolín, který se dokázal odtrhnout od rezervy Vinohrad. Posun tabulkou směrem vzhůru zaznamenal  Benešov a posunul se na páté místo.

Nejjasnější výhry v obou kolech zaznamenal pražský Olymp. Lídr soutěže nejprve nakonec nepřipustil drama s rezervou Kunratic, které nastřílel jedenáct branek zejména díky čtyřbodovému triu Petr, Havel, Štifler a následně si vedoucí celek Divize B připsal dvouciferný počet gólů i v Kladně, kde nejproduktivnější hráč soutěže Ivan Petr zopakoval opět čtyřgólový večer a navrch k tomu přidal ještě jednu asistenci.  Na plný bodový zisk musel reagovat Kolín a povedlo se mu to náramně i přes značnou marodku v týmu. Proti Black Angels B i Mladé Boleslavi si připsal s přehledem dvě jisté výhry a nadále drží druhou příčku.

Pitbulls se zároveň dokázali odtrhnout od B-týmu Vinohrad. Pražané sice zvládli duel na domácí půdě s nováčkem z Texasu, ale před tím padli nečekaně na vlastním hřišti s Benešovem, jemuž přisoudil výhru trefou zkraje poslední minuty Tůma. Mičlovi svěřenci zažili velmi úspěšný víkend, když kromě skalpu jednoho z favoritů uspěli i proti posledním Bohemians. Z Děkanky si odvezli ale pouze dva body za výhru v prodloužení.

Na půdě posledního celku uspěl i Texas, který tak uhájil devátou příčku před Kanonýry, jež vzápětí vyhráli v domácím prostředí nad Kutnou Horou. Ta si po porážce 5:7 v Kladně spravila náladu v Praze, kde uspěla těsným jednobrankovým rozdílem nad rezervou Kunratic. Bilanci jedné výhry a jedné porážky zaznamenaly i Prague Tigers a Mladá Boleslav, která uspěla ve vzájemném souboji 5:4. Tygři o den později v jediném zápase, který dospěl až do samostatných nájezdů, přetlačil Black Angels B.

Výsledky 14. kola

Vinohrady B – Benešov 6:7
Prague Tigers – Florbalová akademie Mladá Boleslav 4:5
Bohemians B – Texas 5:7
Kladno B – Kutná Hora 7:5
Kolín – Black Angels B 8:3
Start98 B – Olymp Praha 3:11

Výsledky 15. kola

Vinohrady B – Texas 8:4
Kladno B – Olymp Praha 6:12
Prague Tigers – Black Angels B 5:4 po nájezdech
Start98 B – Kutná Hora 2:3
Kolín – Florbalová akademie Mladá Boleslav 4:1
Bohemians B – Benešov 2:3 po prodloužení

​​

Obrázek