{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VEDOUCÍ CELEK NADĚLOVAL SOUPEŘŮM ZE SPODU TABULKY

Obrázek ke článku
8. 1. 2018

Úvodní hrací víkend nového roku patřil zejména týmům ze špičky tabulky. Plný bodový zisk si ve 14. a 15. kole Divize B připsal jak vedoucí Olymp, tak druhý Kolín, který se dokázal odtrhnout od rezervy Vinohrad. Posun tabulkou směrem vzhůru zaznamenal  Benešov a posunul se na páté místo.

Nejjasnější výhry v obou kolech zaznamenal pražský Olymp. Lídr soutěže nejprve nakonec nepřipustil drama s rezervou Kunratic, které nastřílel jedenáct branek zejména díky čtyřbodovému triu Petr, Havel, Štifler a následně si vedoucí celek Divize B připsal dvouciferný počet gólů i v Kladně, kde nejproduktivnější hráč soutěže Ivan Petr zopakoval opět čtyřgólový večer a navrch k tomu přidal ještě jednu asistenci.  Na plný bodový zisk musel reagovat Kolín a povedlo se mu to náramně i přes značnou marodku v týmu. Proti Black Angels B i Mladé Boleslavi si připsal s přehledem dvě jisté výhry a nadále drží druhou příčku.

Pitbulls se zároveň dokázali odtrhnout od B-týmu Vinohrad. Pražané sice zvládli duel na domácí půdě s nováčkem z Texasu, ale před tím padli nečekaně na vlastním hřišti s Benešovem, jemuž přisoudil výhru trefou zkraje poslední minuty Tůma. Mičlovi svěřenci zažili velmi úspěšný víkend, když kromě skalpu jednoho z favoritů uspěli i proti posledním Bohemians. Z Děkanky si odvezli ale pouze dva body za výhru v prodloužení.

Na půdě posledního celku uspěl i Texas, který tak uhájil devátou příčku před Kanonýry, jež vzápětí vyhráli v domácím prostředí nad Kutnou Horou. Ta si po porážce 5:7 v Kladně spravila náladu v Praze, kde uspěla těsným jednobrankovým rozdílem nad rezervou Kunratic. Bilanci jedné výhry a jedné porážky zaznamenaly i Prague Tigers a Mladá Boleslav, která uspěla ve vzájemném souboji 5:4. Tygři o den později v jediném zápase, který dospěl až do samostatných nájezdů, přetlačil Black Angels B.

Výsledky 14. kola

Vinohrady B – Benešov 6:7
Prague Tigers – Florbalová akademie Mladá Boleslav 4:5
Bohemians B – Texas 5:7
Kladno B – Kutná Hora 7:5
Kolín – Black Angels B 8:3
Start98 B – Olymp Praha 3:11

Výsledky 15. kola

Vinohrady B – Texas 8:4
Kladno B – Olymp Praha 6:12
Prague Tigers – Black Angels B 5:4 po nájezdech
Start98 B – Kutná Hora 2:3
Kolín – Florbalová akademie Mladá Boleslav 4:1
Bohemians B – Benešov 2:3 po prodloužení

​​

Obrázek