VEDOUCÍ CELEK NADĚLOVAL SOUPEŘŮM ZE SPODU TABULKY

8. 1. 2018

Úvodní hrací víkend nového roku patřil zejména týmům ze špičky tabulky. Plný bodový zisk si ve 14. a 15. kole Divize B připsal jak vedoucí Olymp, tak druhý Kolín, který se dokázal odtrhnout od rezervy Vinohrad. Posun tabulkou směrem vzhůru zaznamenal  Benešov a posunul se na páté místo.

Nejjasnější výhry v obou kolech zaznamenal pražský Olymp. Lídr soutěže nejprve nakonec nepřipustil drama s rezervou Kunratic, které nastřílel jedenáct branek zejména díky čtyřbodovému triu Petr, Havel, Štifler a následně si vedoucí celek Divize B připsal dvouciferný počet gólů i v Kladně, kde nejproduktivnější hráč soutěže Ivan Petr zopakoval opět čtyřgólový večer a navrch k tomu přidal ještě jednu asistenci.  Na plný bodový zisk musel reagovat Kolín a povedlo se mu to náramně i přes značnou marodku v týmu. Proti Black Angels B i Mladé Boleslavi si připsal s přehledem dvě jisté výhry a nadále drží druhou příčku.

Pitbulls se zároveň dokázali odtrhnout od B-týmu Vinohrad. Pražané sice zvládli duel na domácí půdě s nováčkem z Texasu, ale před tím padli nečekaně na vlastním hřišti s Benešovem, jemuž přisoudil výhru trefou zkraje poslední minuty Tůma. Mičlovi svěřenci zažili velmi úspěšný víkend, když kromě skalpu jednoho z favoritů uspěli i proti posledním Bohemians. Z Děkanky si odvezli ale pouze dva body za výhru v prodloužení.

Na půdě posledního celku uspěl i Texas, který tak uhájil devátou příčku před Kanonýry, jež vzápětí vyhráli v domácím prostředí nad Kutnou Horou. Ta si po porážce 5:7 v Kladně spravila náladu v Praze, kde uspěla těsným jednobrankovým rozdílem nad rezervou Kunratic. Bilanci jedné výhry a jedné porážky zaznamenaly i Prague Tigers a Mladá Boleslav, která uspěla ve vzájemném souboji 5:4. Tygři o den později v jediném zápase, který dospěl až do samostatných nájezdů, přetlačil Black Angels B.