VEDOUCÍ HATTRICK TĚSNĚ ZDOLAL ÚSTÍ, CHOMUTOV PORAZIL KLADNO

2. 2. 2019

Sobotní program nabídl většinu zápasů 1. ligy mužů, která se nezávratně blíží ke konci základní části. Hattrick se těsnou výhrou nad Ústím osamostatnil na čele tabulky, také jen o gól porazil Chomutov Kladno a s Karlovými Vary, které bodovaly již v pátek, se drží v souboji o třetí příčku. Exelsior Havířov porazil Náchod a příblížil se play off, důležitou výhru nad MVILem slavil Slovan. Budějovice uspěly v bitvě o vyřazovací boje proti Petrovicím.

Třiadvacáté kolo 1. ligy mužů začalo již v pátek předehrávkou mezi Karlovými Vary a Litvínovem. Bivoj překvapil domácí dobrým nástupem a do poloviny třetiny si vypracoval tříbrankové vedení. Zbytek utkání už ale patřil Hurrican, kteří potvrdili roli favorita a výhrou se udrželi i nadále ve hře o třetí pozici, naopak Litvínov je předposlední a musí se strachovat o záchranu.

Bojem o udržení se v druhé nejvyšší soutěži bylo také střetnutí MVILu se Slovanem Havířov, v němž havířovský celek navázal na předchozí výhru na hřišti soupeře. Ostrava se na začátku třetí části dotáhla na rozdíl jedné branky, ale Slovan rychle zareagoval a si vybudoval pohodlný náskok. Díky zisku tří bodů se v tabulce dotáhl v tabulce na svého soupeře na rozdíl jediného bodu.

Kanonýři Kladno po vydřené výhře v prodloužení nad Black Angels sehráli další vyrovnaný souboj s výše postaveným týmem, tentokrát však nebrali ani bod. První třetina zápasu skončila v Chomutově 1:1, pak se ale s góly roztrhl pytel, po druhé třetině vedlo Kladno 6:4. Chomutovští dotáhli dvougólovou ztrátu, Kanonýři si svůj náskok vzali zpět, jenže nezvládli posledních deset minut a Chomutov rozhodl o své výhře 9:8 gólem tři vteřiny před koncem. Chomutov se tak posunul v tabulce na čtvrtou pozici před Ústí a zůstává v boji o třetí příčku.

Zcela jiné starosti má Náchod, který se nachází na úplném dně tabulky a podruhé v řadě si doma připsal těsnou porážku. Ze začátku si nevedl proti Exelsioru špatně, jenže poté už po celý zápas jen dotahoval a Havířov rozhodl o vítězství dvěma góly v poslední minutě a půl, čímž se výrazně přiblížil účasti v play off.

Souboj dvou týmu z horních pater tabulky byl k vidění ve sportovní hale v Maloměřicích, kde v první třetině Ústí dobře nakročilo k porážce prvního týmu tabulky. Jenže o své dvoubrankové vedení ve druhé části přišlo, Hattrick otočil skóre na svou stranu a vypracoval si dvoubrankový náskok, ten už hosté jen minutu a půl před koncem snížili.

O poslední postupové místo do vyřazovacích bojů usilují České Budějovice, to jim mohly zkomplikovat desáté Petrovice, ale Štíři to nedopustili. Úvodní branku střetnutí vstřelili v oslabení a od té chvíle si šli za třemi body, po čtyřiceti minutách vedli jasně 7:0 a v závěrečné třetině si zisk důležitých tří bodů pohlídali.