{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VELECKÝ JE NEJLEPŠÍM TRENÉREM ŽEN. BERU TO JAKO FAJN OSOBNÍ TEČKU, POCHVALUJE SI

Obrázek ke článku
20. 6. 2017

Jiří Velecký se rozhodl po uplynulém ligovém ročníku ukončit své působení v pozici hlavního trenéra vítkovických žen. Přestože ve své poslední sezóně nedokázal se svým týmem obhájit mistrovský titul, jednoho ocenění se mu přeci jen dostalo. Byl zvolen nejlepším trenérem žen za sezónu 2016/2017.

Na závěr svého působení v roli hlavního trenéra žen Vítkovic se Jiřímu Veleckému dostalo premiérového ocenění v anketě trenér sezóny. „Každé ocenění potěší. Je pravdou, že dřív jsem tyhle ankety sledoval více, teď už to moc neprožívám. Ale když už je člověk v nějakém hlasování oceněn, je zapotřebí za to poděkovat,“ váží si pozitivního hodnocení své práce. „Beru to spíše jako takovou svou fajn osobní tečku za několikaletým úspěšným obdobím vítkovického ženského florbalu. Asi teď už nebudu tolik na očích, a tak to byla třeba poslední šance něco takového vyhrát, takže je to milé,“ uvědomuje si, že zřejmě využil na nějakou dobu poslední možnost anketu ovládnout.

V mužích bývá obvyklé, že je oceněn trenér mistra dané sezóny. V ženách však bere ocenění lodivod vicemistra. Loni získala prvenství trenérka druhého Chodova Michaela Marešová a letos právě poražený finalista Velecký. „Těžko říct, proč to tak je. My jsme třeba letos měli opravdu skvělou první půlku sezóny, výborný Czech Open, super zápasy na Poháru mistrů a výhru v domácím poháru. Akorát ten závěr jsme nezvládli tak, jak bychom chtěli a jak jsme cítili, že bychom zvládnout měli,“ rekapituluje průběh sezóny s tím, že za závěr play-off by si cenu zasloužil spíše někdo jiný. „Ale na druhou stranu, když se naopak nám loni povedl titul, také to pak vyhrál někdo jiný,“ dodává.

Velecký přeci jen jedno možné vysvětlení nachází. „Ono je to podle mě i hodně tím, že ženský florbal není tak na očích a spousta hlasujících často vychází z toho, co bylo loni a kdo byl tehdy týmový vítěz,“ myslí si dnes již bývalý trenér žen Vítkovic.

Kam povedou Veleckého další kroky, to zatím není zcela známo. „To, že se pro novou sezónu vyhnu postu hlavního trenéra, po těch letech nebylo nijak extra tajné už zhruba od února. Chceme týmu dodat novou motivaci a i sobě dám trochu volněji. Jako trenér však ve Vítkovicích zůstávám,“ poodhaluje své další plány a dodává, že bude nadále nápomocen u žen, nebo se bude snažit pomoci jiným kolegům. „Hlavně mám v plánu věnovat se individuálnímu hernímu rozvoji hráček, protože k tomu u nás ve florbale je většinou málo prostoru a hráčkám i hráčům to chybí. Pak se to často projevuje až neochotou převzít odpovědnost za své výkony na hřišti a způsoby řešení herních situací,“ vysvětluje svou motivaci do další práce.

Konečné pořadí ankety TRENÉR ŽEN sezony 2016/2017
pořadíjméno
1.Velecký Jiří
2.Šteglová Markéta
3.Robenek Jakub
4.Marešová Michaela
5.Martiník Tomáš
6.Šatalíková Karolína
7.Krbec Pavel
8.Prouzová Petra
9.Čiháček Petr
10.Vojáček Michal
11.Dudešek Dušan
12.Jelínek Jaroslav
13.Dadej Petr

Procházka Lukáš

Robenek Lukáš
16.Kytka Boleslav

Škubal Rudolf

Vavrečková Karin
19.Podhráská Dominika
20.Faber Petr

Horáček Petr

Janovský Miroslav

Nesměrák Lukáš

Urbanová Marcela

foto: Vlaďka Zoubková

Obrázek