{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VELEÚSPĚŠNÉ EFT! CO SE POVEDLO ČESKÝM VÝBĚRŮM?

Obrázek ke článku
18. 10. 2021

Mimořádně vydařený víkend pro české národní týmy. Naši reprezentanti uhráli na turnajích Euro Floorball Tour mnoho úspěchů a pokořili velké milníky. Kdo obsadil historické umístění a komu se vedlo proti seveřanům?

​Nový reprezentační cyklus začaly velmi dobře juniorky. Svěřenkyně kouče Tomáše Martiníka bodovaly s každým protivníkem, jemuž se postavily, a odvezly si z Finska celkové prvenství. Domácímu výběru vzaly bod po prodloužení, na což navázaly famózním výkonem proti Švédsku. Češky zdolaly obávaného rivala teprve podruhé v historii – a zároveň podruhé z posledních dvou vzájemných zápasů.

„Pocity jsou neskutečné. Je skvělé vidět znovu Švédky na dně. Kdo to zažil, tak ví,“ radovala se kapitánka Vendula Maroszová. Právě bronzová medailistka z nedávného šampionátu juniorek byla u obou vítězství nad skandinávským družstvem. První pozici potom potvrdilo Česko proti Švýcarkám, jež přetlačilo výsledkem 3:1.

Senzačně zazářili také mužští reprezentanti při domácím EFT v Plzni. Na turnaji vybojovali druhou příčku díky dvěma parádním výhrám. V sobotu uspěli Češi 6:3 nad Švédskem, a to poprvé od roku 2014. Celkově šlo o historicky druhý úspěch nad tímto protivníkem.

Dojem ještě vylepšilo národní mužstvo o den později, když porazilo Finsko 5:4 po nájezdech. „Udělali jsme si týmovou identitu, která se dá aplikovat na silné soupeře,“ vyzdvihl autor vítězného nájezdu Filip Forman.

Fantastický milník neunikl ani ženám ve finském Lempäälä. Švýcarsko rozdrtily 9:2, což znamenalo jejich vůbec nejvyšší výhru nad zemí helvétského kříže. „Hra se mi moc hezky sledovala, nic podobného jsem nikdy nezažila. Doufám, že podobný výkon v budoucnu zopakujeme,“ přála si česká brankářka Jana Christianová. Ženy kromě toho na turnaji nastřílely hned sedm gólů do sítě Švédek. Tolik jich ve vzájemných soubojích nikdy nedaly.

Premiérová herní akce čekala na družstvo juniorů, které skončilo na domácím turnaji EFT třetí. Švýcarsko porazili 6:3 a až do posledních sekund trápili Švédsko i Finsko. Dobře tak poznali, kde mají své silné stránky a na čem pracovat do příštích utkání. „Herně jsme se posunuli o mnoho úrovní. Věřím, že až se sejdeme na další akci, tak budeme ještě lepším týmem,“ shrnul obránce Adam Mikoláš.


Obrázek