{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VELKÁ ŠANCE PRO PAZDERU! ODCHÁZÍ TRÉNOVAT DO FINSKA

Obrázek ke článku
22. 4. 2022

Úspěšný trenér Jan Pazdera, který byl součástí realizačního týmu juniorských mistrů světa z Brna, bude v nadcházející sezoně působit ve finském celku EräViikingit, kde bude mít na starosti tým do devatenácti let.

Pazdera vedl coby hlavní trenér několik let Mladou Boleslav, kterou v roce 2018 přivedl k jejímu historicky prvnímu titulu. V aktuálně končící sezoně působil 36letý kouč v Kladně, kde ale po deseti kolech skončil a závěr ročníku strávil v Olomouci.

„Od své cesty do Finska očekávám, že budu součástí profesionálního a ambiciózního prostředí a získám spoustu inspirace a zkušeností. Obdivuji finskou práci s florbalisty a také herní styl. Jsem rovněž nadšený z toho, jak trenérské dovednosti a metody, které jsem se za svou 17letou kariéru naučil, fungují i ve Finsku, čili v jiném prostředí a s jinou mentalitou,” prozradil Pazdera v oficiální zprávě klubu EräViikingit.

Smlouvu na severním předměstí Helsinek podepsal na jeden rok. „Jako trenér jsem ambiciózní, soutěživý, ale zároveň velmi náročný a vše řeším do detailu. S hráči jsem vždy v úzkém kontaktu, chci je podporovat v maximálním rozvoji a také je rád motivuji k profesnímu a osobnímu růstu,” charakterizoval se zkušený kouč.

V klubu EräViikingit naváže na další českou stopu. V aktuální sezoně vybojovala s ženským áčkem bronzovou medaili v nejvyšší soutěži Vlaďka Maděrová.

Obrázek