​​​​​​​

12. 1. 2019

V Liberci od rána hrají krajské výběry starších žáků. Nejvíce se zatím daří Středočeskému kraji a Pražanům. Během odpoledne se urojily i dvě remízy, které mohou ještě značně ovlivnit konečné pořadí po základní části.

V úvodním utkání prvního dne se střetli florbalisté z Prahy a Libereckého kraje. Severočeši se první desetiminutovku drželi, jenže od druhé poloviny zápasu Pražané převzali otěže zápasu a nakone zvítězili 10:3. Čtyři body za dva góly a dvě asistence se prezentoval Vojtěch Bílek (PHA).

Praha navázala na vítězství z prvního utkání i během měření sil s Pardubickým krajem. Zde se ale vítězství rodilo o poznání hůře. Pardubický výběr po první třetině vedl 2:0, jenže soupeř do konce druhé periody zvládl skóre otočit ve svůj prospěch a dalšími dvěma góly v poslední třetině nakonec zvítězil 6:3. Kraj Praha je tudíž po dvou utkáních na prvním místě skupiny A.

Podobný scénář si napsali hráči ze Středočeského kraje. V úvodním utkání porazili Ústecký kraj 6:4, ač se snažili ústečtí florbalisté výsledek zápasu zvrátit ve třetí třetině. Následně porazili Plzeňský kraj 10:5. Na pěti gólech se podílel hattrickem a dvěma přihrávkami Jakub Bohuslávek (STČ).

Za zmínku z odpoledního programu stojí i dvě remízy. Ta první mezi Pardubickým krajem a Karlovarským krajem. První jmenovaný v klání vždy vedl, ale o druhé vedení přišel během třiceti vteřin. Zápas skončil 2:2. Druhou remízu mohli sledovat diváci v zápase mezi Ústeckým krajem a Královéhradeckým výběrem. Přetahovanou o vedení nakonec rozsekla vyrovnávací branka dvě minuty před koncem v přesilové hře Tomislava Matějky (UST).