{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VIDEO: TOUR PŘEDČILA NAŠE OČEKÁVÁNÍ, NESKRÝVAL NADŠENÍ TRENÉR TOMÁŠ FALTEJSEK

Obrázek ke článku
15. 1. 2019

Od Pardubic leží, co by člověk kamenem dohodil. A právě blízkost města perníku, jenž se pyšní nejvyšší florbalovou soutěží, ovlivňuje Holice ve všech ohledech. Město, které bývá označováno kvůli případné záměně jako Holice v Čechách, přivítalo špičkové florbalisty z pardubického Sokola. Přijeli v rámci projektu Tour de Club.

Tour de Club by se mohla jmenovat také jako Tour bez hranic. Tedy bavíme-li se o území České republiky. Bez ohledu na krajskou příslušnost si mohou kluby žádat o to, aby k nim přijely florbalové osobnosti. Holicím se to poštěstilo. Za východočeský klub odpovídal organizátor akce a zároveň trenér Tomáš Faltejsek.

„Motivací pro přihlášení bylo vyzkoušet si tréninkovou jednotku, vedenou zkušeným trenérem. Celá akce předčila naše očekávání,“ pochvaloval si mladý trenér.

Primárně je akce zážitkem pro děti. Své si z ní ale odnesou i trenéři. Nejinak tomu bylo v Holicích. „Trenéři si vyzkoušeli odlišné tréninkové metody, děti z této akce odcházely nadšené,“ popisoval.

Vzhledem k výše uvedenému asi není těžké odhadnout, že do Holic přijeli florbalisté z hlavního města perníku. Ti zde předvedli svůj florbalový a trenérský um.

„Ano, je to tak. Dorazil šéftrenér pardubického Sokola Ladislav Štancl. Spolu s ním přijeli Jan Bílý, Jan Kourek a Tomáš Dlesk,“ vyjmenovával.

V Holicích s akcí očividně panovala spokojenost. „Nejvíce se nám na projektu líbila koncepce tréninku, již měli připravenou pardubičtí hráči z Tipsport Superligy,“ zakončil nadšený lodivod. 


Obrázek