{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍME, CO JSME DĚLALI ŠPATNĚ, ALE MÁME NA ČEM STAVĚT, ŘÍKÁ JENDRIŠÁK

Obrázek ke článku
31. 7. 2017

Český tým skončil na Světových hrách na čtvrtém místě, což bylo zklamáním pro všechny české hráče. Jak hodnotí Světové hry a spoluprácí s Petri Kettunenem Matěj Jendrišák? A jak si užil roli kapitána? Přečtěte si jeho krátký komentář.

Jak bys zhodnotil tento turnaj, navíc pod novým trenérem?
Skončili jsme čtvrtí, takže z výsledkového hlediska to bylo určitě neúspěšné. My víme, co jsme tam dělali špatně, všichni si uvědomujeme, na čem jsme vyhořeli. Samozřejmě tam byla i pozitiva, na kterých můžeme stavět. Na spoustě kluků je vidět, že se jim trošku uvolnily nohy a není to o nějaké změně systému, ale o tom, že k tomu lidé pod Petri Kettunenem začali přistupovat jinak.

Jak ti sedla role kapitána?
Bylo nás tady málo, tak nebylo třeba to nějak zvlášť korigovat. Kluci věděli, proč tady jsme, proč to děláme a čeho chceme dosáhnout, tudíž k tomu všichni přistupovali zodpovědně. Já jsem si to užil, byla to čest a jsem rád, že jsem tady ten turnaj mohl absolvovat.

Před turnajem se hodně diskutovalo o zdejším hracím systému, čili 3x15 se dvanácti hráči. Jaké to bylo v realitě?
Nebylo to špatné. Bylo nás sice míň, ale ten čas byl zkorigovaný, tak se to dalo zvládat. Samozřejmě nám všem docházely síly, ale to je v tomhle období ovlivněné i dalšími aspekty. Bylo to něco nového na mezinárodní scéně a bylo to zajímavé.

Obrázek