{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​

VINOHRADY ODVRÁTILY DOMA SESTUP A POSLALY SÉRII OPĚT DO BRNA

Obrázek ke článku
13. 4. 2018

Florbalistky Královských Vinohrad využily dokonale domácího prostředí a porazily Židenice přesvědčivě 5:2. Dvěma trefami se o vítězství postarala největší domácí hvězda Aneta Tvrzníková a také kapitánka Michaela Lingová. Pražankám se tak podařilo odvrátit sestup a zároveň prodloužily sérii druhého kola play-down Extraligy žen do posledního rozhodujícího sedmého zápasu, který se odehraje v neděli v Brně.

5 : 2
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:02:21:0 -:-
Branky: 3. Michaela Nejmanová, 8. Aneta Tvrzníková, 35. Kristýna Vejvodová, 37. Michaela Nejmanová, 45. Aneta Tvrzníková - 27. Lenka Novotná, 27. Kristýna Pospíšilová

Židenice trápí v sérii s Vinohrady koncovka, a to výrazně. I v Praze hrály Brňanky po většinu času více na míčku, svou převahu ale nedokázaly proměnit ve více než dvě branky. „Na každý gól se strašně moc nadřeme. I když máme střel docela dost, tak nejsme schopné dát víc než dva maximálně tři góly, a to je málo,“ zoufala si hostující Jitka Drápalová.

Brněnský celek musel dohánět i manko, poněvadž Pražanky vstoupily do zápasu výborně a hned zkraje vedly 2:0. Stejně jako v předchozích zápasech ale postihl Vinohrady krátký výpadek, který je stál vedení v zápase. Židenice vyrovnaly během 47 sekund a na oba góly nahrávala právě Drápalová.

Výpadek nepotrestaly úplně

Židenice přitom nastartovalo vyloučení Petry Honzové, která zachraňovala sekáním situaci a musela si odsedět dvouminutový trest. Oslabení Vinohrady přežily, ale z následného tlaku dvakrát inkasovaly. „Je to neuvěřitelná úleva. Byla jsem moc ráda, že to holky zvládly,“ popisovala své pocity potrestaná obránkyně. „Konečně jsme nedostaly gól v přesilovce. Židenice měly spoustu šancí, ale ne štěstí,“ těšilo jednu z opor Vinohrad.

Ani dvě slepené trefy však hosty nenakoply a domácí si ještě do přestávky vzali dvoubrankové vedení zpět. „Nesložily jsme se z toho a situaci jsme zvládly. I když jsme měly nůž na krku, tak jsme hrály pořád svoji hru a zase jsme odskočily o dva góly a Židenice neměly už tolik šancí,“ konstatovala Honzová. „Většinou je to tak, že když dáme gól, tak vzápětí laciný inkasujeme. Nedokážeme se dostat do trháku, který by zápas rozhodl. Je těžké, když dostáváme góly ze všeho, co soupeřky mají, zatímco my se na každý nadřeme, tak to není moc dobré na psychiku,“ posteskla si kapitánka Židenic.

Brňanky totiž narážely v závěrečném dějství na obrannou formaci Vinohrad, kterou nedokázaly za celou třetinu překonat. „Byly jsme důrazné, stoprocentně se vracely a včas chodily do bloků,“ řekla spokojeně Honzová, která ihned po zápase věděla, že podobný kolaps, který Pražanky postihl v 27. minutě, by mohl mít pro Sokol v rozhodujícím sedmém duelu fatální následky. „Potýkáme se s tím celou sezónu. Většinou se nám podobné výpadky vymstily, tentokrát ne. Pokud chceme pomýšlet v neděli na vítězství, tak žádný výpadek v koncentraci nesmí nastat,“ byla si vědoma 24letá hráčka Vinohrad.

Výhody na obou stranách

Série mezi Vinohrady a Židenicemi dospěla do závěrečného sedmého střetnutí. Utkání se za vyrovnaného stavu 3:3 na zápasy odehraje v neděli od 14 hodin Brně. Oba týmy už tušily, co by pro ně mohlo být v duelu o všechno výhodou. „Myslím si, že na domácím hřišti sérii urveme a publikum nás potáhne dopředu k vítězství,“ prozradila Drápalová. „Nám určitě pomůže, že se bude hrát na gumě a ne na parketách. K tomu stoprocentní nasazení, které jsme měly doma,“ kontrovala na druhé straně Honzová. „Brňanky budou taky nervózní. Letos už jednou sedmý zápas hrály a prohrály ho. Věřím, že to budou mít v hlavách a my větší klid na holích,“ dodala vzápětí oporo vinohradské obrany.

Vinohrady hrají play-down popáté za sebou a pokaždé od chvíle, kdy postoupily do extraligy. „Myslím si, že Brňanky budou psychicky níže. Hrajeme play-down každoročně, takže věřím, že sedmý zápas zvládneme a že nejsme tolik fixované na domácí halu,“ prohlásila Honzová. Židenice totiž zápasy o přežití nezažily dlouhých sedm let, kdy se nakonec zachránily až v baráži. Před tím však v play-down hrály třikrát v řadě.

Obrázek