VINOHRADY OVLÁDLY TELEVIZNÍ DUEL PROTI PARDUBICÍM

13. 1. 2020

Sokolské derby začali lépe pardubičtí florbalisté, kteří celkem čtyřikrát byli ve vedení. Pražané ale vývoj zápasu ve třetí třetině strhli na svou stranu a před kamerami České televize zvítězili 7:5.

7 : 5
0:13:24:2 -:-
Branky: 21. Martin Skřivánek, 27. Lukáš Lanc, 32. Martin Skřivánek, 50. Petr Hartman, 54. Jan Svoboda, 56. Martin Skřivánek, 57. Jan Svoboda - 13. Ivo Teichman, 24. Jan Savický, 31. Jan Kourek, 47. Jan Savický, 57. Lukáš Prix

Pondělní derby Sokolů dopadlo lépe pro pražské Vinohrady, které musely několikrát dotahovat vedení Pardubic. Rozehřívací první třetina dopadla příznivěji právě pro Východočechy, kteří se dostali do jednobrankového vedení zásluhou Iva Teichmana, avšak začátek druhého dějství se jim vůbec nepodařil. Už po dvaapadesáti vteřinách totiž bylo srovnáno a začínalo se opět od nuly. Hosté byli vždy těmi, kdo odskočil do hubeného vedení, ale muži SKV pokaždé našli velmi rychlou odpověď.

Velmi aktivním střelcem byl opět Martin Skřivánek, který zaznamenal hattrick a rozšířil si tak svou sbírku gólu o další zásahy. Výrazně tak pomohl Vinohradům k další výhře a hlavně zisku plného počtu bodů. K divokému obratu SKV zavelel zpočátku čtyřiapadesáté minuty Jan Svoboda. I přes vysokou úspěšnost pardubických přesilovek, kdy trestali ve třech z pěti případů, na body svěřenci Ladislava Štancla nestačili a nadále se budou krčit na posledním místě superligové tabulky. Pro družinu Boleslava Kytky znamená pondělní výhra žhavý boj o příčky zaručující účast v play-off.