​​​​

VINOHRADY VZALY DVA BODY SPARTĚ, TATRAN ZDOLAL CHODOV

8. 12. 2019

V neděli se odehrála druhá část víkendového dvojkola Superligy florbalu. A nechyběly ani překvapivé výsledky. Královské Vinohrady zaskočily Spartu, podobné skóre si navíc připsal také Tatran proti Chodovu.

Florbalisté Královských Vinohrad uspěli nad Spartou v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil Petr Hartman, který tak upravil na konečných 5:4. Díky tomuto výsledku si SKV udrželo místo mezi elitní osmičkou a nechalo za sebou o bod Českou Lípu.

Nečekané skóre přinesl i duel Tatranu Střešovice s Chodovem. Domácí tým vedl po dvou třetinách 5:0 a ustál také situaci, kdy hosté mocně snižovali manko. Tatran tak nakonec vyhrál 6:4 a druhý tým tabulky překvapivě ztratil. „Velice kvalitní výkon nás společně s odvahou dovedl k vítězství. Takové týmové nasazení potřebujeme předvádět každý zápas,“ vyzdvihl střešovický trenér Milan Fridrich.

Těsná bitva dopadla lépe ve prospěch Black Angels, kteří přetlačili Pardubice. A to i přesto, že Pražané úvodní dějství prohráli 0:6. Hráči hostů trpělivě dotahovali ztrátu a ve třetí třetině si zajistili rozhodující náskok. Heroickým výkonem si tak Black Angels vydobyli osmibodový rozdíl právě na Sokoly.

Těsně uspěly také Otrokovice, které na hřišti soupeře porazily Hattrick Brno 4:2. Úspěšný výsledek šel také na konto Liberce, který zvládl náročné severočeské derby s Českou Lípou 7:5. Nechyběla ani bitva o Ostravu mezi FBC a Vítkovicemi, v níž úřadující mistr obracel z 1:2 na vítězných 11:6. „Dneska tvrdší utkání a chvíli nám trvalo, než jsme našli správné tempo. Potom už jsme se dostali do tempa a proměnili klíčové šance,“ hodnotil za Vítkovice kouč Pavel Brus.