{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VIRTUÁLNÍ PLAY-OFF 2019/2020: O POSTUPU ROZHODNOU FANOUŠCI

Obrázek ke článku
5. 4. 2020

Skutečné play-off Superligy florbalu pro sezonu 2019/2020 se sice stihlo rozehrát, zůstalo ale u jediného víkendu a vítěze čtvrtfinálových sérií jsme tak na hřišti určit nestihli. Díky virtuálnímu play-off, které opět zaštituje partner Českého florbalu Pivovar Holba, ale o vrchol sezony nepřijdeme úplně. Rozhodovat o postupu ale nebudou výhradně hráči mezi florbalovými mantinely, o vítězích sérií na facebooku Českého florbalu rozhodnou fanoušci.

Následujících dva týdny by za normálních okolností patřily semifinálovým sériím a přípravám na Superfinále 2020. Situace kolem koronavirové pandemie si ale vyžádala předčasný konec sezony bez bojů o mistrovský titul. Ty se přesto odehrají, ačkoliv jen na sociálních sítích. Virtuální play-off pod záštitou Pivovaru Holba bude probíhat na facebooku Českého florbalu.

O tom, kdo postoupí do virtuálního semifinále a superfinále přitom nerozhodnou branky, přesilovky ani efektivnější protiútok. Týmy z play-off Superligy florbalu budou v těchto čtvrtfinálových sériích muset vytáhnout jinou zbraň – své fanoušky. Do další fáze virtuálního play-off je totiž pošlou právě jejich hlasy, pokud jich ovšem během 24 hodin posbírají více, než kolik jich získají soupeři.

Konečný počet hlasů navíc rozhodne o složení semifinálových dvojic. Virtuální semifinále, které odstartuje v dalším týdnu, si totiž střihne tým s největším počtem vítězných hlasů proti tomu s nejmenším, druhou dvojici vytvoří zbylí dva vítězové. Na závěr fanouškovského play-off nebude chybět ani superfinále, které alespoň symbolicky uzavře rozehrané vyřazovací v nejvyšší soutěži mužů.

V rozehraném play-off měla v sérii navrch jen Boleslav nad Vinohrady, potvrdí tuhle formu i ve fanouškovské anketě? A jak fanoušci rozhodnou o ostatních sériích, které byly na vítězství vyrovnané 1-1? Bude virtuální série Sparty a Bohemians vyrovnaná stejně, jako ta, která už se nestihla dohrát? Budou i tak otrokovičtí trápit úřadující mistry? Čtvrtfinálové série na facebooku rozeběhnou už v pondělí.

Harmonogram virtuálního play-off
Pondělí 6. dubna

Boleslav – SKV

Úterý 7. dubna

Vítkovice – Otrokovice

Středa 8. dubna

Chodov – Tatran

Čtvrtek 9. dubna

Sparta – Bohemians

Pondělí 13. dubna

Semifinále #1

Středa 15. dubna

Semifinále #2

Pátek 17. dubna

Superifnále

*Hlasování probíhá po každou sérii po dobu 24 hodin

Obrázek