{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍT PROCHÁZKA: HRAJEME DOMA, TAK SI PŘEJEME HEZKÝ VÝSLEDEK, HLAVNÍ JE VŠAK SEZONNÍ PROGRES

Obrázek ke článku
14. 5. 2018

Již ani ne dva týdny nás dělí od úvodního hvizdu závěrečného turnaje regionálních reprezentací žákyň a dorostenek v Plzni. V domácím prostředí se představí také žákyně ze západu Čech. Na jejich lavičku usedne Vít Procházka. Také tento lodivod se s námi podělil o své pocity a dojmy z letošní sezony.

Otázkou na motivaci rozhovory s trenéry krajských reprezentací vždy začínají. Nejinak tomu bude v případě trenéra žákyň Plzeňského a Karlovarského kraje.

„U krajské reprezentace působím již čtvrtým rokem. Pracoval jsem s družstvy dorostenek i žákyň. Je to příjemné zpestření běžné klubové práce i sbírání zkušeností. Je zajímavé mít možnost vidět, kam se florbal v jednotlivých krajích ubírá. Je skvělé sledovat, jak mladé hráčky výkonnostně rostou a jak se potom jejich další kariéra vyvíjí. Největší motivací je pro mě samozřejmě vidět děvčata, jak se radují z každého úspěchu, a hlavně hry jako takové,“ podrobně popisoval své pohnutky.

Jedním z faktorů úspěchu u krajských reprezentací bývá dokonalá znalost prostředí. Jedině tak lze poskládat ten nejlepší možný a fungující tým.

„Náš region je v tomto trochu specifický, protože je tu velký nedostatek dívčích soutěží, respektive družstev. Hráčky tak vybíráme z trojkové soutěže dorostenek, kde nastupuje mnoho žákyň. Ostatními zdroji jsou spíše družstva chlapců, kde se také občas nějaká děvčata objeví. Tím, že je okruh hráček v našem regionu tak úzký, je jednodušší mít o nich velice dobrý přehled,“ objasňoval situaci na západě Čech.

Neméně důležité je také stanovení konkrétních cílů. Podle nich je pak možné sezonní průběh vyhodnotit a navrhnout případné změny. „Naším jednoznačným cílem je vytvořit skvělý kolektiv, který bude táhnout za jeden provaz a bude mít chuť na sobě pracovat. Další mety asi netřeba vytyčovat, vše ostatní by po splnění prvotního cíle mělo přijít samo,“ odpovídal šalamounsky.

Vzhledem k místu konání finálového turnaje bylo zajímavé zjišťovat, co považují v tomto roce na západě Čech za prioritu. Jestli spíše úspěch na domácím turnaji, anebo sezonní progres hráček.

„Výsledkové cíle si nestanovujeme, ale hrát budeme letos na domácí půdě, tak si určitě všichni přejeme i nějaký hezký úspěch. Měřítkem je tedy hlavně celoroční progres hráček s ohledem na další sezony ve výběrech, jejich osobní rozvoj, a tím pádem i podíl na rozvoji florbalu v našem regionu,“ dodal na závěr.

Obrázek