​​​​

VÍTĚZEM ZÁPADNÍ ČÁSTI VÝBĚRŮ STARŠÍCH ŽÁKŮ JE PRAHA. TŘETÍ MÍSTO VYBOJOVAL ÚSTECKÝ KRAJ

13. 1. 2019

Západní část turnaje regionálních výběrů starších žáků vyhrála Praha. Druhé místo patří Středočeskému kraji. Na třetím místě skončil Ústecký kraj, který porazil Pardubický kraj.

Ústecký kraj zdolal v utkání o třetí místo Pardubický kraj. Jednalo se o velmi vyrovnaný souboj mezi oběma celky. Ústečtí byli v utkání vždy ve vedení, nicméně soupeři se dařilo na góly ústeckých hráčů odpovídat. Ještě pět minut před závěrečnou sirénou byl stav nerozhodný 3:3. Rozhodující branku vstřelil na konci 26. minuty Adam Manas. Ústecký kraj vyhrál 4:3.

Finále mezi sebou hráli Praha a Středočeský kraj. Už po první desetiminutovce se zdálo, že půjde o jednoznačnou záležitost, neboť Pražané vedli už 4:0. Středočeši se ale zmátořili a ve druhé periodě se dvěma góly zásluhou Hugo Hübnera dostali zpátky do hry. Začátkem 28. minuty pak tentýž hráč vyrovnal skóre utkání na 5:5! Drama ale Praha rychle uhasila gólem o dvacet vteřin později a následně ještě dvěma brankami v poslední minutě zápasu. Praha vyhrála 8:5 a zároveň tak celý turnaj v Liberci.