{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VÍTĚZKAMI ODM 2019 ŽÁKYNĚ STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Obrázek ke článku
27. 6. 2019

Letní Olympiáda dětí a mládeže zná konečné pořadí v dívčí části turnaje. Medaile nakonec putují do Středočeského kraje, Olomouckého kraje a do hlavního města.

Finále dívčího turnaje svedlo dohromady na turnaji neporažený tým Středočeského kraje a Olomoucký kraj. Středočešky i v posledním utkání na ODM potvrdily svou dominanci. V zápase se před zraky diváků České televize dostaly do vedení 5:1. Trenéři Olomouckého kraje pět minut před koncem sáhli k oddechovému času, po kterém jejich svěřenkyně dokázaly dvakrát skórovat. Další míčky ale už brankářka Středočešek Monika Šolleová za svá záda nepustila a mohla tak společně se spoluhráčkami oslavovat zisk zlata. Stříbro rovnou na hřišti mohutně oslavoval Olomoucký kraj.

Zápas o 3. místo se stal ozdobou celého turnaje. Děvčata z Prahy a Jihomoravského kraje bavila diváky v Home Credit Aréně především útočnou hrou. I díky odvážnému pojetí obou týmů bylo k vidění v zápase hned 15 branek. Bohužel pro fanoušky Jihomoravského kraje osm z nich vstřelil právě soupeř z hlavního města. Bronzový stupínek tedy nakonec obsadily žákyně z Prahy.

Střetnutí o 5. místo nabídlo jasnou záležitost, ve které dominovala děvčata z Moravskoslezského kraje. Ta si jednoznačně poradila se svými soupeřkami z Plzeňského kraje 7:1. Hattrickem se blýskla Jana Horečková (v utkání 3+1). Čestný úspěch Plzeňského kraje zaznamenala minutu před koncem zápasu Kristýna Bartošová.

O 7. místo si spolu zahrály celky, které se potkaly už v základní skupině. Souboj Královéhradeckého a Ústeckého kraje skončil v pondělí remízou 2:2 a vyrovnané utkání bylo k vidění i dnes. Východočešky nakonec v zápase zvítězily 4:2, na čemž se výraznou měrou podílela Hana Dyntarová, která si připsala tři kanadské body (2+1).

V tabulce play out se nejlépe dařilo domácím hráčkám z Libereckého kraje, které ve skupině týmů na 9. - 14. místě porazily všechny svoje soupeřky. Na konci turnaje se začalo dařit i děvčatům z Pardubického kraje, které díky dvěma výhrám poskočila na celkovou 11. příčku. Velmi sympatickou stopu za sebou nechaly žákyně Karlovarského kraje, které si zápasy v Liberci užívaly, i když na turnaji nakonec neokusily pocit vítězství. 

Konečné pořadí turnaje dívek:

1. Středočeský kraj
2. Olomoucký kraj
3. Praha
4. Jihomoravský kraj
5. Moravskoslezský kraj
6. Plzeňský kraj
7. Královéhradecký kraj
8. Ústecký kraj
9. Liberecký kraj
10. Kraj Vysočina
11. Pardubický kraj
12. Jihočeský kraj
13. Zlínský kraj
14. Karlovarský kraj

Další články

Žádné články k zobrazení

Obrázek