VÍTĚZNÝ ČESKÝ PÁTEK A NABITÁ SOBOTA PRO ČESKÉ NÁRODNÍ TÝMY

1. 2. 2020

Poslední lednový den roku 2020 patřil českým florbalovým reprezentacím. V akci se ukázaly hned tři ze čtyř národních týmů: mužská reprezentace uzavřela základní skupinu na kvalifikaci v Lotyšsku, juniorky absolvovaly první dvojitou porci zápasů na Polish cupu a junioři na turnaji tří národů ve Švýcarsku vyzvali domácí tým. Všechna tato utkání navíc dopadla dobře pro české týmy. V sobotu pak bude program podobně nabitý.

Reprezentace juniorek v pátek dopoledne na úvod turnaje Polish cup ovládla utkání s Německem, na což navázala i ve večerním klání proti Slovensku. Druhé utkání už ale nebylo tak jednoznačné a původní náskok si po vyrovnání soupeřek musely Češky znovu budovat. Utkání však zvládly převrátit opět ve svůj prospěch a zajistit si po prvním dni stoprocentní bilanci.

Do konce druhé třetiny se trápil také český národní tým mužů v utkání proti Nizozemsku. To předvedlo nebývale houževnatou obranu korunovanou výkonem zkušeného brankáře a český tým ještě minutu před koncem prostřední dvacetiminutovky ztrácel na soupeře 0:1. Dvě slepené trefy do šatny však vývoj utkání otočily a český tým v poslední třetině potvrdil papírové předpoklady, když pečetil vítězství na 7:1 a z prvního místa skupiny E postoupil přímo na MS 2020 v Helsinkách.

Posledním týmem, který v pátek naskočil do akce, byli juniorští svěřenci Jaroslava Berky a jeho trenérského týmu. Také oni po první třetině na soupeře ztráceli, Švýcaři se ale od sedmnácté  minuty na další dvě třetiny herního času odmlčeli a skórovali jenom čeští florbalisté. K jejich smůle mají na svém kontě zapsanou i trefu, která však mířila do vlastní branky. Navzdory švýcarskému gólu v poslední pětiminutovce ale Češi uhlídali vítězství 5:4.

Pátek 31. ledna - výsledky

10:00 - juniorky - Německo - Česko 1:14 (0:6, 0:5, 1:3) (online ČF / online IFF/ video)

15:00* - muži - Česko - Nizozemsko 7:1 (0:1, 2:0, 5:0) (online ČF / online IFF/ video IFF)

18:00 - juniorky - Slovensko - Česko 3:7 (2:2, 0:3, 1:2) (online ČF / online IFF/ video)

20:00 - junioři - Švýcarsko - Česko 4:5 (2:1, 0:3, 2:1) (online ČF / online IFF/ video)

Sobota nabídne opět čtyři české zápasy. Jako první se do bojů od deseti hodin pustí reprezentace juniorek proti domácímu Polsku, v druhém utkání dne od 18:00 pak nastoupí proti Norsku, na které narazí i v základní skupině blížícího se světového šampionátu.

Mužská reprezentace má před sebou největší výzvu kvalifikačního turnaje v podobě finále proti domácímu Lotyšsku.

Juniorští reprezentanti pak v druhém utkání turnaje tří zemí narazí na Finsko.