{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VÍTĚZOVÉ A VÍTĚZKY ANKETY FLORBALISTA SEZONY 2019/2020

Obrázek ke článku
2. 6. 2020

Český florbal ocenil v úterním vysílání ČT sport v rámci speciálního studiového pořadu ty nejlepší individuality českého florbalového hnutí. Kdo si jednotlivé kategorie ankety Florbalista sezony 2019/2020 podmanil? Některé z nich své lídry vyměnily, jinde došlo i na obhajobu prvenství. Více v přehledu níže. 

Jiří Curney - Florbalista sezony a MVP Superligy florbalu 2019/2020

Mladoboleslavský střelec ovládl v posledních dvou sezonách bodování základní části florbalové superligy a dovedl tak svůj tým k zisku dvou prezidentských pohárů, jež se udělují vítězi základní části. Za to ho ocenili nejen ligoví spoluhráči a soupeři jako Nejužitečnějšího hráče Superligy florbalu, ale také florbaloví odborníci, novináři a osobnosti, kteří jej poprvé v historii ankety pasovali na krále českých florbalistů.

Denisa Ratajová - Florbalistka sezony 2019/2020

Česká legionářka ve švédském Pixbu, Denisa Ratajová, zaznamenala v SSL 45 bodů (24+21) a ovládla klubovou produktivitu. Skvělé individuální statistiky měla Ratajová také na světovém šampionátu, kde nasbírala osm branek a devět přihrávek. Svoji druhou švédskou sezonu tak zvládla velmi dobře a byla klíčovou oporou družstva. Poprvé v kariéře byla vyhlášena Florbalistkou sezony.

Gabriela Žůrková - MVP Extraligy žen 2019/2020

Gabriela Žůrková letos po pětiletém působení v FBK Jičín, kde patřila mezi klíčové hráčky, opět oblékala chodovský dres a sezona se jí vydařila. Potvrdila své kvality a roli spolehlivé střelkyně za všech okolností. S celkovým počtem 28 branek jí během základní části uplynulé sezony v tabulce střelkyň předstihly jen 4 hráčky.

Lukáš Bauer - Brankář sezony 2019/2020

Boleslavský Lukáš Bauer se stal vládcem letošních statistik. S průměrem 2,74 branky na zápas a úspěšností 85,43 % ovládl základní část. Stejně podařenou sezonu měl jeho tým, který dlouhodobou tabulku ovládl s náskokem 11 bodů. Bauer anketu vyhrál už v sezoně 2016/2017. Po třech sezonách usedl na brankářský trůn znovu.

Jana Christianová - Brankářka sezony 2019/2020

Pro Janu Christianovou je to 12. pódiové umístění, přičemž již sedmkrát vystoupala na stupeň nejvyšší. V prosinci na šampionátu žen ve Švýcarsku překročila významnou hranici stovky utkání v reprezentaci. V letošní ligové sezoně si spravedlivě rozdělila porci minut se svou týmovou kolegyní Hanou Ranochovou.  Patřila do první čtyřky úspěšnosti zákroků a pomohla Chodovu ke druhému místu tabulky po základní části. 

Filip Forman - Junior sezony 2019/2020

Filip Forman během základní části, kterou odehrál celou v dresu Bohemians, nasázel do sítě 26 míčků, přičemž na dalších pětadvaceti se podílel přihrávkou. Mladý talent ze zelenobílého tábora skončil v ligovém kanadském bodování na šestém místě. Stihl se také zúčastnit v barvách mužského národního týmu kvalifikace na šampionát, kde zaznamenal 5 branek a 2 nahrávky. 

Michaela Kubečková - Juniorka sezony 2019/2020

Michaela Kubečková z Vítkovic si svou rychlostí a prací s holí vysloužila dodatečnou pozvánku na šampionát ženské reprezentace. Tam během pěti zápasů nahrála na dvě branky a rozhodně se mezi staršími soupeřkami neztratila. Na Poháru mistrů v Ostravě si užila ovace fanoušků, když dvakrát skórovala. 

Pavel Brus - Trenér mužů sezony 2019/2020

Pavel Brus se po ukončení hráčské kariéry přesunul na trenérskou lavici vítkovického A-týmu. Zpočátku své praxe se pohyboval mezi druhým až čtvrtým místem, poslední dvě ankety o nejlepšího trenéra mužů ovládl a spolu s letoškem tak dosáhl na hattrick. V základní části uspěl se svými svěřenci u více než 80 % utkání.

Tomáš Martiník - Trenér žen sezony 2019/2020

Tomáš Martiník si v sezoně 2019/2020 nevedl špatně. Se svými svěřenkyněmi absolvoval Pohár mistrů, na kterém měly Vítkovice domácí atmosféru a podařilo se jim skončit na třetím místě, když ve druhém střetnutí porazily finské SB-Pro. Martiník se svým týmem vyhrál v základní části 21 z 22 zápasů, navíc stále vede národní tým juniorek. Sedmačtyřicetiletý trenér se blíží k pětistému odtrénovanému utkání.

Kamil Sojka a Tomáš Sojka - Rozhodčí sezony 2019/2020

Bratranci Tomáš a Kamil Sojkové s mezinárodními zkušenostmi rozhodovali hlavně zápasy mužské Superligy, významné boje v první lize a některá utkání nejvyšší juniorské soutěže. Kamil a Tomáš Sojkové měli možnost pískat na posledních dvou mužských šampionátech. Na předních rozhodcovských příčkách se drží už dlouhých sedm let, avšak vždy před nimi na prvním místě skončil Petr Černý s Jiřím Janouškem. Ti po minulé sezoně opustili florbalové dějiště, a tak nastala jedinečná šance ke změnění historie. 

Filip Langer - Hvězda sezony 2019/2020 - muži

Filip Langer je jedním ze dvaceti úřadujících mistrů světa z MSJ 2019. Jeho Tatran Střešovice se sžívá s velmi omlazeným kádrem, Langer dokonce na začátku sezony nosil kapitánskou pásku. V průběhu sezony patřil k bodovým lídrům Tatranu, který se nakonec přeci jen opět prokousal do play-off. 

Martina Řepková - Hvězda sezony 2019/2020 - ženy

Martina Řepková z Chodova letos zářila v Extralize žen, v její základní části se spolu s ostravskou Michaelou Mlejnkovou podělila o první místo v tabulce kanadského bodování. V průběhu ligové sezony přitom nebodovala jen v jednom z dvaadvaceti utkání. Na reprezentační úrovni pak na MS ve Švýcarsku patřila ke střelkyním týmu, v utkání s Polskem si připsala hattrick. Právě do Švýcarska povedou v nové sezoně i její ligové kroky, prostředí Chodova vymění za angažmá v Piranha Chur.

Podívejte se na záznam vyhlášení ankety Florbalista sezony 2019/2020

Obrázek