​​​​​​​

VÍTKOVICE SEBRALY DVA BODY SPARTĚ, DO ČELA JDE BOLESLAV

10. 2. 2019

Hned šest utkání se konalo v neděli, kdy proběhlo 24. kolo Tipsport Superligy. Mladá Boleslav využila zaváhání Sparty, která podlehla v prodloužení Vítkovicím, a poskočila na první místo. Ostrava vyhrála důležitý zápas o play-off nad Bohemians.

Dosavadní lídr Sparta nastoupil proti silnému soupeři, jímž byly třetí Vítkovice. Lepší start do utkání měli právě hosté a ve druhé třetině Pražané ztráceli už dvě branky. Rychle však vyrovnali a později i vedli. Vítkovice přesto nic nevzdaly a dovedly duel do prodloužení, ve kterém rozhodl Tomáš Sladký. „Měli jsme vyhrát za tři body. Dvě nebo tři tyčky, neproměněný nájezd a hlavně v první a druhé třetině asi šest gólových brejků,“ zhodnotil trenér hostů Pavel Brus.

Ztráta Sparty přinesla Boleslavi ideální šanci. Pokud by Středočeši zvítězili nad Otrokovicemi, šli by o bod do čela superligy. A to se i nakonec stalo. Panthers si odvezli debakl 2:16, na kterém se šesti body podíleli Jan Natov (5+1) a Jiří Curney (1+5). Právě Natov překonal rekord v počtu vstřelených branek v základní části a posunul novou hranici na hodnotu 48.

Jediný bod za Vítkovicemi je Chodov díky vysoké výhře nad Znojmem. Konečný stav byl 14:2, přičemž čtyři body si připsali Martin Pražan (3+1), Marek Vávra (2+2) i Marek Matejčík (0+4). „Po posledních utrápených výkonech jsme se hlavně snažili, aby se kluci bavili florbalem. A myslím, že se to perfektně splnilo,“ byl rád chodovský trenér David Podhráský.

Klíčové utkání o postup do play-off čekal Bohemians a Ostravu. Oba týmy dělil jediný bod s tím, že před zápasem mělo lepší pozici FBC. Ostravané předvedli úspěšný obrat, když po prohrané první třetině 0:2 nastříleli v prostřední části tři góly. Tomáš Kindl sice poté smazal manko, jenže třináct sekund před koncem duelu přiřkl vítězství Ostravě Michal Sládek. FBC se tak posunulo aspoň prozatím na šestou příčku. „Na zápas jsme se opět velmi dobře připravili. Naše organizovaná hra je čím dál lepší,“ ocenil kouč Ostravanů Karel Ševčík.

Páté místo v tabulce potvrdil Tatran Střešovice, který porazil Bulldogs Brno výsledkem 6:1. Dvěma trefami a stejným počtem asistencí se blýskl Filip Langer. Těsně nad hranici play-down se dostala Česká Lípa díky úspěchu nad Pardubicemi. Rozdílovou branku zaznamenal během třetí třetiny Jaromír Ekl (celkem v utkání 2+1).