​​​​

VÍTKOVICE ZAHÁJILY SEZÓNU VÍTĚZNĚ, OSTRAVA PŘETLAČILA ŽIDENICE

14. 9. 2019

Do nové sezóny vstoupila také družstva Extraligy žen. Velmi vyrovnaný souboj odehrály v prvním kole FBC Ostrava a Židenice, kdy mezi oběma týmy rozhodovala jediná branka. Pražské derby zvládly Ivanti Tigers proti Tatranu Střešovice a poklidný náskok si zajistily Vítkovice proti nováčkovi Bulldogs Brno.

Duel FBC Ostrava – Florbal Židenice nabídl velice dramatický průběh. Na remízu z první třetiny odpověděly úspěšněji Brňanky, které se během druhého dějství ujaly náskoku 4:1. Nicméně domácí hráčky ještě zabojovaly o lepší výsledek a do konce prostřední části zápasu se dostaly do vedení o jeden gól. Tento rozdíl skóre přetrval až do úplného závěru, kdy rozhodla 24 sekund před finálním hvizdem z přesilovky Paulína Hudáková svojí třetí brankou. Ostrava tak uspěla 8:7 a získala první důležité body do tabulky.

Ze souboje pražských týmů vyšly lépe Ivanti Tigers, jež si výsledkově poradily s Tatranem Střešovice. Během první dvacetiminutovky si domácí hráčky zajistily výhodu dvou tref, kterou mohla snížit Kateřina Seemannová ve druhé třetině. Jižní Město však ubránilo její trestné střílení a ve třetí části uteklo na rozdíl tří branek, s nímž si Střešovice už neuměly poradit. „Zasloužené vítězství, když jsme většinu utkání byli lepším týmem. Jsme rádi za povedený vstup do sezóny i s takto omlazeným kádrem,“ uvedl asistent trenéra Tigers Marek Novák.

Naprosto jednoznačně vstoupily do ročníku úřadující mistryně z Vítkovic. Proti nováčkovi Bulldogs Brno předvedly přesvědčivý výkon, který znamenal konečný stav 11:1. Dva góly a stejný počet asistencí si připsala Ivana Šupáková, k níž se bodově připojila třemi brankami Denisa Ferenčíková. „Prvních 30 minut jsme hráli podle našeho herního plánu. Dařilo se nám být aktivní, rychle sbírat míčky a dávat góly. Postupně se organizovaná hra vytrácela a už to bylo spíše nahodilé nahoru dolů,“ zhodnotil za Vítkovice kouč Tomáš Martiník. Jeho družstvu takový výkon přesto stačí na průběžnou první příčku Extraligy žen.