{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

VÍTKOVICE ZNIČILY NÁSKOK CHODOVA A ZVÍTĚZILY V PRODLOUŽENÍ

Obrázek ke článku
14. 4. 2019

Superfinále se vším všudy! Sedm a půl tisíce fantastických diváků přihlíželo dramatické bitvě mezi Chodovem a Vítkovicemi. Hráčky z Jižního Města dvakrát vedly. Ještě deset minut před koncem základní hrací doby to bylo o tři góly, poté nastala spanilá jízda Vítkovic, kterou přetavila v mistrovský titul Zuzana Šponiarová.

7 : 6p
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:22:23:2 1:0
Branky: 7. Ivana Šupáková, 31. Veronika Enenkelová, 33. Jana Trošková, 53. Ivana Šupáková, 54. Kamila Paloncyová, 60. Ivana Šupáková, 64. Zuzana Šponiarová - 11. Martina Řepková, 20. Karolína Suchá, 24. Martina Řepková, 36. Gabriela Tožičková, 46. Magdaléna Plášková, 49. Karolína Suchá

Slušně zaplněná aréna byla svědkem vyrovnaného utkání mezi Vítkovicemi a Chodovem. Rytířky byly v úvodních minutách dynamičtější a na hřišti to bylo znát. Už v páté minutě poskakoval míček malým brankovištěm Jany Christiánové. Brankářka Chodova o minutu později už ale byla překonána, když tento velký zápas odstartovala akce Kamily Paloncyové, po jejíž přihrávce oslavila své šesté Superfinále v dresu Vítkovic Ivana Šupáková.

Lvice se postupem času dostávaly do rychlejšího tempa a po zásluze byly odměněny. Nejdříve vyrovnávala ze standardní situace Martina Řepková, patnáct vteřin před první sirénou navyšovala na 2:1 Karolína Suchá.

Se střeleckou formou se ukázala Martina Řepková. Domácí ženy se trápily především v koncovce, což prolomily v polovině základní hrací doby, kdy vstřelily dvě slepené branky. Na druhý a třetí gól Vítkovic si přitom brankářka Chodova sáhla, ale cestu míčku za její záda nezměnila. Chodov do konce druhé třetiny udeřil ještě jednou a deset minut před koncem základní hrací doby dokonce byl v tříbrankovém vedení.

Závěr klání ale patřil jednoznačně Vítkovicím. Ty se semkly a předvedly ostravským fanouškům pořádnou jízdu. Ivana Šupáková byla druhou ženou v Superfinále, která zaznamenala v rozhodujícím duelu sezony hattrick, a zároveň padlo nejvíce branek v historii. Mistrovský titul pro Vítkovice ukořistila slovenská střelkyně Zuzana Šponiarová.

Obrázek