VÍTKOVIČTÍ JUNIOŘI STÁLE STOPROCENTNÍ, CHODOV LOUPIL NA HŘIŠTI SPARTY

11. 1. 2022

Elitní juniorská liga se po novém roce vrátila do svého nabitého programu čtyřmi zápasy v rámci čtrnáctého kola a jedné pondělní dohrávky na severu Moravy. V čele tabulky stále zůstávají dosud neporažené Vítkovice, které v městském derby přetlačily ostravské FBC. Tatran doma rozstřílel Black Angels a Chodov pro změnu ovládl souboj s pražskou Spartou.

Nový kalendářní rok 2022 nepřinesl na severu Moravy žádnou převratnou změnu. Vítkovičtí florbalisté zaznamenali před vánočními svátky již třináctou výhru v řadě, na kterou nyní s přehledem navázali i v nedělním ostravském derby. Na domácí půdě proti FBC zvládli infarktovou první třetinu a navzdory neúnavnému dotahování ze strany hostů nakonec zvítězili 10:7.

Do nového roku vlétli s pozitivní náladou rovněž florbalisté Tatranu, kteří v bitvě proti městskému rivalovi Black Angels ovládli závěrečnou třetinu a utkání dotáhli do vítězného konce. Pátou výhrou v řadě se tak posunuli na druhé místo v tabulce, zatímco hosté se propadli na sedmou pozici. Druhý nejproduktivnější muž soutěže Vojtěch Panuška se pod výsledek podepsal třemi body.

Sparta v souboji dvou pražských celků nestačila na Chodov. Domácím se nevydařil start zápasu, v polovině hrací doby pak prohrávali už 1:6. O velice povedený večer se postaral juniorský reprezentant a kanonýr Chodova Lukáš Kafka, jenž se proti městskému rivalovi blýskl hned čtyřmi brankami.

Velikou bitvu tentokrát hostila Mladá Boleslav, kam přicestovali junioři Liberce toužící po odlepení se ze spodní části ligové tabulky. A ve městě automobilů to doopravdy byla bitva téměř do poslední minuty. Nakonec se však z vítězství radovali domácí florbalisté, kteří i s přispěním tří kanadských bodů Jana Zoufalého přetlačili soupeře ze severu Čech 7:4.

Závěrečné utkání prvního hracího víkendu v novém roce obstarali celky ostravského FBC a Hattricku Brno, kteří se proti sobě utkali na severu Moravy netradičně v pondělí odpoledne. A tento duel měl již od prvních minut jednoznačného vítěze. Domácí si za výpomoci hráčů z mužského týmu s přehledem poradili s posledním týmem tabulky a zvítězili vysoko 17:6.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Sobota 8. ledna:

ACEMA Sparta Praha UNYP – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:9 (1:4, 0:2, 2:3)
Branky: 18. Andrášek, 41. Mühlfait, 52. Sedláček – 5. Gabriel, 5. Štefek, 13. Votava, 13. Kafka, 29. Kafka, 35. Štefek, 45. Horký, 48. Kafka, 54. Kafka.

Předvýběr.CZ Florbal MB – FBC Liberec 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)
Branky: 10. Zoufalý, 14. Bergman, 19. Bergman, 33. Plášil, 39. Zoufalý, 49. Kudrna, 58. Bergman – 19. Václavík, 24. Horník, 33. Smolka, 57. Dolejš.

PSN Tatran Střešovice – BLACK ANGELS 8:3 (1:0, 2:1, 5:2)
Branky: 8. Panuška, 31. Čelakovský, 37. Kún, 44. Vavroušek, 46. Procházka, 48. Sihelský, 49. Panuška, 56. Kuchyňa – 34. Kocourek, 44. Kostrhún, 58. Kostrhún.

Neděle 9. ledna:

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 10:7 (6:4, 1:1, 3:2)
Branky: 1. Palčinský, 2. Ostárek, 11. Svoboda, 12. Fukala, 13. Janek, 14. Kuběna, 36. Fukala, 44. Fukala, 48. Galia, 58. Janek – 13. Pobořil, 14. Stibor, 18. Stibor, 20. Stibor, 22. Mar. Sedláček, 42. Stibor, 59. Stibor.

Pondělí 10. ledna:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBŠ Hummel Hattrick Brno 17:6 (5:0, 6:3, 6:3)
Branky: 1. Pum, 4. Grzymek, 5. Soukup, 8. Pobořil, 20. Stibor, 22. Soukup, 23. Chatrný, 23. Mat. Sedláček, 37. Chatrný, 40. Pobořil, 40. Soukup, 42. Chatrný, 48. Stibor, 52. Murín, 54. Pobořil, 59. Elbl, 60. Mat. Sedláček – 24. Zapletal, 35. Umlášek, 38. Vařecha, 58. Noháček, 60. Jelínek, 60. Rataj.