{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VLÁDA ZPŘÍSNILA PRAVIDLA, DOTKNOU SE HLAVNĚ DIVÁKŮ

Obrázek ke článku
1. 11. 2021

Od pondělí 1. listopadu došlo ke změnám v rámci vládních nařízení. Nově byla upravena platnost testů, která se vztahuje především na fanoušky, vzroste i počet kontrol. Český florbal apeluje na kluby, aby dodržovaly státem nastavené podmínky, zároveň připomíná, že i nadále platí principy pro pořádání soutěží, které byly stanoveny před startem sezony.

Dobrou zprávou pro celý florbalový svět je, že i nadále mohou běžet veškeré soutěže, došlo však ke změně podmínek stran testování a platností testů, které pocítí hlavně diváci.

  • Pro potvrzení bezinfekčnosti pro vstup do haly formou testu pro diváky došlo ke zkrácení doby platnosti testů následovně:
    • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami RT-PCR test s negativním výsledkem,
    • osoba absolvovala nejdéle před 24 hodinami antigenní test s negativním výsledkem.


Co se týče osob aktivně se podílejících na utkání (hráči, rozhodčí apod.), platí i nadále následující pravidla:

  • Děti do dosažení věku 12 let nemusí žádným způsobem prokazovat bezinfekčnost při vstupu do haly.
  • Pro potvrzení bezinfekčnosti pro vstup do haly formou testu při utkání či turnaji bude dostačující, aby osoba absolvovala nejdéle před 7 dny antigenní test nebo RT-PCR test s negativním výsledkem.
    • I nadále samozřejmě platí prokázání se certifilkátem o ukončeném očkování či laboratorně potvrzeném prodělání nemoci v posledních 180 dnech.

Pořádající kluby mají již od počátku sezony povinnost zajistit na místě pořadatele, který se postará o to, že do haly budou vpuštěny pouze osoby, které splní výše vypsané podmínky.

V rámci tréninků v neměnných skupinách nedochází k žádnému zpřísnění. Týmy mají i nadále povinnost vést evidenci zúčastněných osob.

Vzhledem k rostoucímu počtu nakažených stoupá rovněž i počet kontrol, které zjišťují, zda jsou dodržována veškerá nařízení, a tudíž, zda mají všechny v hale přítomné osoby platný certifikát či negativní test, zda, mimo hráčů a trenérů, používají ochranu dýchacích cest či zda jsou diváci a ostatní účastníci utkání dostatečně a viditelně informováni o dodržování hygienických pravidel.

Prosíme, mějte na paměti, že za nedodržení vládních nařízení hrozí klubu, dotčeným i odpovědným osobám postih formou vysoké pokuty.

I nadále platí schválené principy pro pořádání soutěží pro ročník 2021/2022. V případě, že tým nesplní státem stanovené podmínky pro start v utkání, čili hráči nebudou mít negativní test či certifikát o očkování nebo prodělání covidu, a z tohoto důvodu nebude možné utkání odehrát, pak bude následovat kontumace.

Dle schválených principů totiž nelze utkání odložit pro nesplnění předem stanovených podmínek a opatření. Jsou definovány podmínky, kdy je možné utkání z důvodu karantény více hráčů () možné odkládat utkání

Více informací o aktuálně platných omezeních najdete na speciální podstránce webu Českého florbalu.

Obrázek