{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VLÁDCE PRAHY? PROZATÍM PRAŽSKÁ SPARTA

Obrázek ke článku
16. 10. 2019

Po bídném přípravném období a nevýrazných výsledcích na Czech Open a v Poháru Českého florbalu vstoupila pražská Sparta do nové sezóny Superligy florbalu na jedničku. Zatím sice nevévodí tabulce jako tomu bylo před rokem, v hlavním městě však momentálně vládne.

Nad formou Sparty se v přípravném období vznášely otazníky, tápala na Czech Open i ve skupinové fázi Poháru Českého florbalu. Trenér Ondřej Kašpárek však nabízí prozaické vysvětlení. „Slabší výsledky v přípravě určitě nebyly naším záměrem. Připisuji to hlavně tomu, že většinu přípravy jsme měli poměrně velkou marodku, v určité fázi nám chybělo sedm klíčových hráčů. My jsme v podstatě až do prvního zářijového týdne vstupovali v plné sestavě,“ míní a vzápětí dodává, že Spartě toto období přineslo také pozitivní moment v podobě možnosti zapojení hráčů, především juniorů, kteří by se do přípravy jindy nedostali.

V ligových bojích dala Sparta okamžitě zapomenout na slabé výsledky z přípravného období a hned od prvních kol se usadila v nejvyšších patrech tabulky. Na její čelo sice, na rozdíl od stejné fáze sezóny před rokem, zatím nedosáhla, zato však vládne v hlavním městě. Mezi pražskými celky je v tabulce nejvýše, konkrétně druhá v celé soutěži, ale také vyhrála všechny vzájemné souboje s těmito soupeři, když nejprve porazila Královské Vinohrady 6:4, poté Bohemians 7:6 v prodloužení a Tatran 5:4 v prodloužení. To je zajímavá bilance, které však trenér Kašpárek odmítá dávat speciální význam. „My vyloženě necítíme zvýšenou motivaci v pražských derby,“ tvrdí a doplňuje: „Troufám si říci, že tu mají spíše naši soupeři, protože Sparta, ať už je to v jakémkoliv sportu, rezonuje v uších hodně lidem a týmům. Spartu moc lidí nemá v lásce (úsměv).“

Při důkladnějším zamyšlení však sparťanský lodivod přeci jen nachází jednu výjimku. „Pro nás tam ta zvýšená motivace opravdu není. Snad jen proti Bohemce, kde je to dáno tak nějak historicky,“ naráží na mnohé klíčové boje, které sparťanští florbalisté s Klokany svedli. „Ostatní týmy nějak extra rozlišně nevnímáme, i pražské týmy jsou pro nás soupeři jako každý jiný. My se spíše snažíme zaměřovat na sebe a naši hru a nejdeme od soupeře k soupeři,“ vysvětluje.

Obrázek