{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VOJTĚCH MOZR: UMÍSTĚNÍ V ELITNÍ OSMIČCE BY BYLO SKVĚLÉ, KLUCI ALE CHTĚJÍ JEŠTĚ VÍC

Obrázek ke článku
1. 5. 2019

Je mu sice pouhých dvacet let, už se ale jako trenér může pyšnit úspěchem, na nějž mnozí čekají dlouhá léta. Vojtěch Mozr převzal trenérské žezlo u pelhřimovských starších žáků s chutí a elánem. Ten dokázal vštípit do hlavy i svěřencům. A tak společně slaví postup mezi republikovou elitu. Na mistrovství do Znojma se kluci z města rekordů podívají po 14 letech.

Byla to tehdy zlatá generace pelhřimovského florbalu. Kluci ročníku narození 1989 a mladší patřili k tomu nejlepšímu, co nejen na Vysočině florbal nabízel. Pelhřimov dokonce pořádal finálový turnaj a zdálo se, že se z podceňovaného kraje začíná stávat rovnocenný konkurent pro „zajeté“ regiony. Ovšem pak se poměry změnily a černý kůň z města rekordů a kuriozit na dlouhou dobu zmizel zpět v pomyslné stáje. Z té vyjíždí až nyní, a to v plné parádě. Namířeno má dostih ve Znojmě.

„Pro nás je obrovský úspěch, že jsme se po dlouhých 14 letech dokázali probojovat na mistrovství republiky. Kluci pracovali celou sezonu. Dřeli, aby se na tuto akci dostali. Je to pro ně zasloužená a sladká odměna,“ komentoval úspěch mladý lodivod Mozr.

Že Pelhřimov nebude patřit k papírovým favoritům turnaje, to je jasné už při pohledu na výsledky celků z našeho regionu z uplynulých let. Možná právě to by však mohlo hráčům pozici usnadnit. Nebude na ně vyvíjen enormní tlak. „Ve skupině máme Vítkovice a Českou Lípu, čili z pohledu seniorského florbalu naprosto elitní týmy. My s nimi jedeme poměřit síly. Pro kluky to budou hlavně zkušenosti do budoucna. Rozhodně ale chceme udělat maximum pro co nejlepší výsledek a být minimálně rovnocenným soupeřem pro všechny soupeře, s nimiž se utkáme,“ vzkazoval Mozr.

Trenér si stanovil i vlastní cíl, za kterým si on a jeho svěřenci hodlají jít. „Umístění mezi top 8 týmy by pro nás bylo skvělé. Hráči ale mají chuť a chtějí ještě víc. Tak uvidíme,“ odhodlaně prohlašoval.

Myšlenky trenéra i hráčů už směřují k víkendovému sezonnímu vrcholu. „Tréninky sice dosud probíhaly stejně jako v sezoně, ale středeční volný den využijeme pro krátké soustředění. V pátek ráno pak odjíždíme do Znojma. Těšíme se nejen na kvalitní zápasy, ale i na skvělou atmosféru v hale. Věřím, že si akci užijeme na hřišti i mimo něj,“ popisoval.

Ani v pelhřimovském případě nemůže chybět vzkaz a poděkování na závěr. „Chtěl bych poděkovat všem rodičům za podporu a fandění během celé sezony. Musím také dodat, že na dva úvodní dny do Znojma přijede kluky podpořit snad nejvěrnější florbalový fanoušek - Honza Zrzavý. Ten jezdí na každý zápas A-týmu. Nebude chybět ani tentokrát. Vážíme si toho a moc děkujeme.“

Obrázek