{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VOJTÍŠEK A HAVLAS K MSJ: MUSÍME NA SOBĚ NEUSTÁLE PRACOVAT

Obrázek ke článku
24. 6. 2020

Jeden je mistrem světa, druhý si už vyzkoušel roli kapitána juniorské reprezentace. Oba mají předpoklad být stabilními hráči svých týmů v Superlize. Matěj Havlas z Tatranu a Michal Vojtíšek z Bohemians patří do širšího kádru reprezentace U19, kterou příští rok čeká vrchol v podobě domácího šampionátu a která má od čtvrtka do neděle soustředění v Kašperských Horách. V čem bude juniorské MS speciální? A jaká byla uplynulá reprezentační sezona? Nejen to se dozvíte v krátkém dotazníku. ​​

Havlas: dobrá parta je základním stavebním kamenem našeho posunu

Jak velká výzva je pro vás MS juniorů a jaké by bylo si tam zahrát?
Už jen samotné mistrovství bude velkou výzvou, která se příští rok bude ještě násobit určitým tlakem na “obhájce titulu”. Další motivací bude jistě domácí prostředí a publikum. Také bude mít část týmu, jako tomu bývá každý cyklus, okolo termínu MS studijní povinnosti, což rozhodně není polehčující okolnost.

Jak hodnotíte uplynulý reprezentační rok?
Výsledkově to po celou dobu nebylo ono. Herní progres v některých fázích hry byl, ale zjevně to stále nestačí, nicméně věřím, že uděláme kus práce a budeme už jen lepší.

Co říkáte na partu v juniorské reprezentaci?
Parta se tvoří a tým uskupuje každým srazem víc a víc. Cyklus bude nyní gradovat a dobrá parta bude skoro jistě základním kamenem našeho posunu.

V čem myslíte, že bude MS juniorů v Brně speciální?
Brno už pár florbalových akcí zažilo a vždy připravilo zajímavé prostředí a kulisu. Pro hráče by to měl být impuls, se kterým se ale musí vypořádat. A i když je to “jen” juniorské mistrovství, tak určitý level atraktivity má. Uvidíme, zdali florbalová komunita v Brně nezklame.

Jak se vám líbí logo MS juniorů? Co na něj říkáte?
Pro šampionát do 19 let je to asi ideální a trefná vizitka. Logo se značkou “play” chápu tak, že poukazuje na hravou podstatu našeho sportu, která je na juniorské úrovni ještě posílena.

Vojtíšek: Od Finů jsme dostali na frak, musíme začít makat 

Jak velká výzva je pro vás MS juniorů a jaké by bylo si tam zahrát?
I vzhledem k tomu, že se ve vrcholovém florbalu nepohybuji tak dlouho, jsou to v podstatě dva roky, je to velká výzva. Je zde velká konkurence, spousta talentovaných hráčů. Zahrát si na domácím MS by bylo naprosto skvělé a myslím, že je to nejlepší způsob, jak zakončit mládežnický florbal.

Jak hodnotíte uplynulý reprezentační rok?
Tréninky byly vždycky na vysoké úrovni, ale bohužel se ne vždycky ukázalo v zápasech. Nebyli jsme schopni vzdorovat jak Finům, tak Švédům. Byly tam různé důvody a asi nezapomenu na zápas proti Finům ve Švýcarsku, kde jsme dostali dost na frak. Myslím, že to byl impuls pro všechny, že na tom jako tým nejsme tak dobře, jak jsme si mysleli. Musíme začít makat a dělat něco navíc, jinak šampionát nemusí dopadnout dobře.

Co říkáte na partu v juniorské reprezentaci?
Je skvělá, nejvíc lidí je tu z Prahy a okolí, takže se známe velmi dobře.

V čem myslíte, že bude MS juniorů v Brně speciální?
Je to domácí MS a věřím, že přijde hodně lidí se na nás podívat a fandit. Minulý cyklus vyhrál, takže očekávání budou také vysoká.

Jak se vám líbí logo MS juniorů? Co na něj říkáte?
Byl jsem mile překvapený. Když se podíváme na MS 2018, tak propagace byla skvělá. Logo se mi líbí moc, šipka Play je hezky navázaná na české barvy a doufám, že další komunikace k MS bude stejně dobrá.

Foto: Michael Peter, Oxdog

Obrázek