{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VRCHOL SEZONY JE ZA ROHEM! JAK A PROČ SLEDOVAT SUPERFINÁLE?

Obrázek ke článku
11. 6. 2021

Již v sobotu se florbaloví nadšenci dočkají vytouženého vrcholu. V superfinále se po roční covidové odmlce poperou elitní české celky o tituly v Livesport Superlize a Extralize žen. Kde budete moci sledovat náramné florbalové bitvy?

Po loňském covidovém zásahu se povedlo zvládnout těžkou zkoušku a dotáhnout ročník 2020/21 až na pomyslný český florbalový Mount Everest. Velmi pozitivní zprávou je, že ochozy UNYP Areny přivítají po dlouhé době diváky, a to v maximálním možném počtu.

Díky spolupráci s Českou televizí si ale budou moci náboj dvou parádních zápasů vychutnat i fanoušci, kteří budou podporovat své příznivce u obrazovek. Nasát atmosféru přímo z haly pak budete moci skrze sociální sítě Českého florbalu, kde pro vás chystáme celkou řadu zajímavostí jak na Instagram, tak i na Facebook a pozadu nezůstane ani oficiální web.

Velké finále čeká na čtveřici týmů. O mistrovský titul se nejprve utkají ženy. V sezoně neporažené Vítkovice narazí v pražské UNYP Aréně na omlazený Chodov, jemuž patřilo po základní části druhé místo.

Ostravské florbalistky budou útočit na zlatý hattrick. Poslední dvě Superfinále florbalu přinesly náramné bitvy, v nichž rozhodovaly maličkosti a drama rozsekl až nastavený čas, v němž byly pokaždé úspěšnější hráčky ze severu Moravy.

Pro výrazně omlazený Chodov to bude velká výzva. Kádr prošel před sezonou velkou reformací. Nevyzpytatelný tým plný mladých a talentovaných florbalistek ale zaváhal v základní části pouze třikrát, z toho dvakrát se suverénními Vítkovicemi, kterým bude chtít pokazit cestu za třetím titulem v řadě.Mezi muži si to poté rozdají vítěz základní části Livesport Superligy z Mladé Boleslavi a na druhém místě finišující úřadující šampion z Vítkovic, jež tak bude mít v superfinále hned dvojí účast.

Velkým tématem letošního superfinále je konec kariéry Tomáše Sladkého. Florbalová ikona a rekordman v počtu reprezentačních startů je jednou z nejvýraznějších postav vítkovického kádru. Po superfinále na Sladkého, který jako druhý Čech v historii okusil angažmá ve všech čtyřech nejlepších soutěžích světa, čeká balení a odjezd do švýcarského Churu, který jej angažoval na trenérský post.

Na druhé straně se mohou fanoušci těšit na rekordmana Jiřího Curneyho, jenž v právě vrcholícím play-off jako první v historii překonal metu 100 nastřílených branek a na čele této disciplíny vystřídal Milana Fridricha. Není snad ani třeba dodávat, že je se sedmi body i nejproduktivnějším hráčem Superfinále florbalu.

PROGRAM SUPERFINÁLE

12.30 Superfinále Extraligy žen | ČT SPORT (od 12.30 živě na HbbTV, od 13.30 na ČT sport) | ONLINE 

18.00 Superfinále Livesport Superligy | ČT SPORT (živě) | ONLINE


Pro informace o aktuálním dění v UNYP aréně, pozápasové rozhovory a celkový monitoring dění v průběhu Superfinále florbalu sledujte web Českého florbalu.

​​

Obrázek