VSETÍN ZÍSKAL 10. VÍTĚZSTVÍ V ŘADĚ, ZÁPADU DÁLE VLÁDNE PLZEŇ

20. 1. 2018

První liga žen nabídla několik vysokých výher. Ve východní skupině nastřílela hned tři družstva devět branek. Vynikající herní formu má Vsetín, který naplno bodoval už desetkrát za sebou. Západní část soutěže pak přinesla další příznivý výsledek lídrovi z Plzně.

Vysoké Mýto uspělo v domácím prostředí nad Hradcem Králové. Díky vítězství 6:3 se FTC odpoutalo od předposledního místa, kde figuruje SK Jihlava, a vrací se do přímého boje o pátou pozici. Pro hráčky Vysokého Mýta je bodový zisk o to cennější, že jejich předchozí dva duely dopadly porážkou.

Naopak již podesáté v řadě vyhrálo družstvo Vsetína, které potvrdilo druhou příčku východní skupiny. Čtyřicet minut probíhalo utkání na půdě Dobrušky ve vyrovnaném tempu, třetí část však tým hostů ovládl 7:0. Do rozhodujícího náskoku se Vsetín dostal čtyřmi brankami během 46. a 47. minuty.

Úspěšné střetnutí odehrál také lídr soutěže Bulldogs Brno, jenž střelecky dominoval nad jihlavským SK. Kromě vyrovnaného prostředního dějství měly Brňanky gólovou převahu a zajistily si jednoznačné skóre 9:3. S debaklem se musela smířit i poslední FBŠ Jihlava, která nestačila na Šitbořice. Tamější Aligators si tak zvyšují bodovou rezervu na třetí příčce.

V západní skupině poměřily síly týmy bojující o druhé místo tabulky – FBC Texas a Florbalová akademie MB. Pro hostující hráčky se jednalo o velice náročný zápas, nicméně i přes nápor Texasu výsledkový tlak ustály a berou vítězství 4:3.

Následný souboj ze spodních pater soutěže Soběslav – Česká Lípa dopadl lépe pro Banes, jemuž vyšel závěrečný úsek hry. „Rozhodla třetí třetina, kdy soupeři došly síly a nám se podařilo proměňovat šance,“ uvedl spokojený kouč Soběslavi Martin Bělohlav. První pozice nadále patří Plzni, jež si tentokrát herně poradila s Chomutovem 6:1.

Přesvědčivý obrat v závěrečném dějství předvedly florbalistky Wizards Praha. Ty si výsledkově vyšláply na litvínovské Bivojky, které neudržely náskok 3:2. Pražanky tak své soupeřky nahradily na pátém místě.