​​​​​

VSTUP DO TURNAJE NEVYŠEL. JUNIORKY PODLEHLY NA EFT ŠVÉDKÁM

Jméno autora
9. 11. 2018

První zápas juniorek skončil porážkou. Premiéra českého týmu na Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchatelu proti Švédsku dopadla výsledkem 4:8. Češky se sice ve druhé třetině dotahovaly na soupeřky, jenže ty vedení už nepustily.

4 : 8
0:33:41:1 -:-
Branky: 22. Michaela Kubečková, 28. Vendula Maroszová, 35. Kateřina Seemannová, 49. Kateřina Vachudová - 7. Wilma Johansson, 8. Erica Klevbo, 17. Maja Sund, 26. Erica Klevbo, 33. Alicia Svensson, 36. Wilma Johansson, 38. Wilma Johansson, 51. Rebecka Jansson

Hned od úvodních sekund se musely Češky rychle vracet dozadu. Díky dobré obraně se však seveřanky několik minut nedokázaly střelecky prosadit. Později mohla přejít do brejku i naše reprezentace, šance ale nevyšla a Švédsko následně otevřelo skóre. Vedení pak upevnila na 2:0 z trestného střílení Erica Klevbová.

„Pro hodně hráček to bylo první utkání na tak velké akci. Za nepovedený vstup proto mohla asi i nervozita,“ uvedla útočnice Vendula Maroszová. Český tým poté zlepšil přechod do útoku a měl více možností. Žádnou z nich ovšem neproměnil a Švédky uzavřely první dějství za stavu 0:3.

Ve druhé části hrály Češky velmi bojovně. Kromě Michaely Kubečkové a Kateřiny Seemannové se trefila právě i Maroszová. V součtu tak zajistila druhá útočná formace rovnou tři góly. „Určitě to byl styl hry, kterým se chceme prezentovat ve zbývajících zápasech na EFT,“ vyzdvihla Maroszová českou snahu o vyrovnání. Švédsko ale nedovolilo juniorkám přiblížit se na méně než dvě branky.

Před poslední třetinou chyběly našim hráčkám čtyři trefy na remízu. Mezi střelkyně se zapsala už pouze Kateřina Vachudová, což přispělo k finálnímu výsledku 4:8. „Myslím, že utkání bylo z naší strany výborné. Bavilo nás to a bylo to skvělé. Dali jsme Švédkám čtyři góly, což je úžasné,“ hodnotila Maroszová po závěrečném hvizdu.

V sobotu bude program EFT pokračovat duelem proti juniorkám Finska. Vzájemný souboj odstartuje v 10 hodin. „Bude potřeba přesnější střelba, větší dravost a tlačit se do brány. Uvidíme, jak se příště povede zakončení,“ doplnila Maroszová před další fází turnaje.