{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

VV A FLORBALOVÍ HEJTMANI ŘEŠILI PODMÍNKY PŘÍŠTÍ SEZONY

Obrázek ke článku
před 2 dny

Jedno z nejdůležitějších jednání Českého florbalu, tedy setkání výkonného výboru s vedením všech florbalových krajů, řešilo důležitá florbalová témata. Mezi ně patřil návrat k trénování, příprava nové sezony, podpora výstavby florbalových hal nebo červnová valná hromada Českého florbalu. 

Právě příprava nové sezony, která bude po koronavirové pandemii důležitá, byla hlavním tématem setkání. „Jednoznačně jsme se shodli, že budeme bojovat o to, aby se na tréninky vrátili všichni florbalisté. Společně jsme připraveni udělat velkou řadu opatření, abychom klubům pomohli, abychom nastavením celé příští sezony podpořili zvládnutí pandemie. Všechny kroky budou představeny ideálně již příští týden, aby se oddíly mohly připravit na přihlášky do soutěží,“ popsal úspěšné jednání prezident Českého florbalu Filip Šuman.   

Jedním z dalších témat byla i podpora výstavby florbalových hal, ať již jde o větší zápasové haly nebo základní tréninkové haly. Diskuze proběhla i o plánu podpory na nákup venkovních povrchů, o kterých začala řada oddílů uvažovat jako o ideální reakci na současnou situaci. 

Podrobně se setkání věnovalo i přípravě červnové valné hromady, na které se bude volit nové vedení poté, co ve funkci již nebude po 21 letech pokračovat současný prezident Filip Šuman. O mandát vést florbal na další tři roky se bude na valné hromadě ucházet většina současných členů výkonného výboru. „S hejtmany jsme probrali celý proces. Jsem velice rád, že bude ve výkonném výboru zajištěna kontinuita,“ komentoval diskuzi Filip Šuman.

Hejtmané florbalových krajů jsou dokonce toho názoru, že v situaci, kdy se volí nové vedení, by se o důvěru měli ucházet zcela všichni členové VV. V tomto duchu vyzvali i Michala Peterku, aby nyní netrval na svém mandátu od hejtmanů a připojil se ke kroku ostatních členů VV, kteří po vzájemné dohodě budou žádat o podporu na další tříleté období. 

Obrázek