​​​​​​​

VÝBĚRY DOROSTENCŮ ODSTARTOVALI NEJLÉPE PRAŽANÉ A STŘEDOČEŠI

12. 1. 2019

Nejtalentovanější florbalisté z celé západní části České republiky se sjeli do Mladé Boleslavi k první větší akci tohoto roků. Středočeské město hostí regionální výběrů kategorie do 17 let. Základní skupiny odstartovali nejlépe favorité. Jak Praha, tak domácí kraj zahájily turnaj vítězně. Svěřenci trenérů Buka, Grubera a Mináře mají zatím nejblíže k postupu do semifinále.

Favorité vládnou, výkonnostní rozestupy se ale zmenšují. Praha i Středočeský kraj mají sice plný počet bodů a bez problémů by si měly zajistit postup nejlepší čtyři. Předvedené výkony a konečné výsledky ale dokazují, že ostatní regiony se však výrazně přibližují.

Pražané vstoupili do turnaje nejsuverénněji, když jako jediní v prvním kole vyhráli o tři góly. Vyrovnaný souboj s Ústeckým krajem však až v posledních šesti minutách, kdy utekli severočeskému soupeři do více jak jednobrankového vedení, které si udrželi následně až do konce zápasu. V závěrečné třetině se trefili celkem pětkrát. Na konečné výhře 8:5 se podílel nejvíce Matěj Čermák, který se postaral o polovinu gólů dorostenců z hlavního města s bilancí 1+3. Gól a nahrávku zaznamenal juniorský reprezentant Filip Forman.

Ve druhém zápase si dokázali plzeňští dorostenci poradit s celkem z Vysočiny, když si klíčový náskok vytvořili už na začátku první třetiny. Jejich soupeř si sice dotáhl na rozdíl jedné branky, ale Západočeši si vedení vzít nenechali. V zápase byli živější, pohyblivější a tři minuty před koncem jim přidal definitivní pojistku Holý.

Skupině B vládne Středočeský kraj, který už vyhrál v základní skupině dvakrát a má směle namířeno do semifinále. V obou případech ho čekaly výběry, jež jsou složeny výhradně z jednoho týmu, Liberce a Karlových Varů, na jejichž soupiskách se najde jedna respektive dvě výjimky z jiného oddílu. „Na Liberci to bylo vidět, že byl sehranější,“ všiml si trenér středočeského výběru Jan Buk „Musíme řešit hlavně sebe. Neovlivníme, jak hraje soupeř, ale naše výkony ano,“ podotkl Buk.

Jak proti Severočechům, tak i celku z Karlovarska těžili Středočeši zejména z rychlého úvodu, kdy si pokaždé vytvořili náskok. Zatímco Liberecký kraj porazili těsně 2:1, tak proti Karlovarskému regionu zaznamenali nejvyšší výhru na turnaji, když zvítězili jasně 12:2. „Výkony stály za tím, že máme šest bodů. Jsou zasloužené. Hráli jsme lépe než soupeři. V prvním zápase o kousek, teď výrazněji,“ shrnul Buk.

Z domácího výběru už se na turnaji prosadilo 11 z 15 hráčů na soupisce. „To je určitě super. Věřím, že to bude s pokračováním turnaje pořad stejné,“ prohlásil Buk. Karlovarský kraj je však ještě ve hře o postup do nedělního semifinále. V naději ho drží výhra z úvodního utkání nad Jihočechy 3:2, tu vystřelil v 29. minutě Krejčí.