{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÝBORNÁ ATMOSFÉRA A TURNAJ BEZ PROBLÉMŮ, SHODLI SE ZÁSTUPCI TŘÍ KLUBŮ

Obrázek ke článku
11. 5. 2017

Republikový šampionát starších žáků v Plzni je minulostí. Víkendové představení toho nejlepšího, co naše země v této kategorii nabízí, přineslo spoustu příběhů. Jak se dvoudenní florbalový maratón zamlouval některým účastníkům, to vám přiblíží následující článek. O své pocity se podělili zástupci dvou domácích, tedy plzeňských klubů, a Uherského Brodu, čtvrtého týmu dle konečného pořadí.

Všichni dotazovaní dostali postupně tři otázky, na které měli odpovědět. Zaprvé jsme se ptali, jak jsou spokojení s představením svého týmu v turnaji. Ohled se bere jak na samotný výsledek, který v této věkové kategorii nehraje primární roli, tak především na herní představení a celkový herní progres od prvního utkání v turnaji. Zadruhé měli trenéři zhodnotit akci z pohledu organizace. A zatřetí mohli dodat vzkaz, který se do předchozích odpovědí nehodil. Tady jsou slibované reakce!

Lukáš Kubinec – Slavia Plzeň

1) Jsme nadmíru spokojeni jak s výsledky, tak s předvedenou hrou. Chtěli jsme se umístit v horní polovině konečného pořadí, což se nakonec povedlo. Škoda že nám „o chlup“ uniklo páté místo. Pozitivem je hlavně to, že jsme v porovnání s týmy jako Bohemians či Vítkovice výrazně nezaostávali.

2) Akce se vyvedla. Dvě haly zajišťují, že turnaj stále plyne a pořád se něco děje. Je to ale nejspíš náročné pro týmy, které dorazily se dvěma pěticemi.

3) Chtěl bych hrozně poděkovat hráčům za výkony na hřišti a rodičům za výkony v hledišti. Je vidět, že v nich kluci mají velkou oporu. Díky tomu, že se letos hrálo v Plzni, to pro nás bylo vše jednodušší a mohli jsme se soustředit jen a pouze na florbal.


Jakub Šimek – FBC Plzeň

1) Celkové umístění je pro nás zklamáním. Po loňské čtvrté příčce bereme letošní jedenáctou jako neúspěch.   Na druhou stranu šly naše výkony zápas od zápasu nahoru. Bohužel nám nevyšly podle představ skupinové zápasy. Ve výborném světle se ukázali především naši brankáři a někteří hráči ročníku 2003.

2) Akce byla organizačně zvládnutá perfektně.

3) Děkujeme všem fanouškům, kteří nám vytvořili domácí kulisu.


Zdeněk Moštěk – 1. AC Uherský Brod

1) Tým, který skončí čtvrtý, nemůže být nikdy spokojený. Ale před turnajem bychom toto umístění brali všemi deseti. Po loňském šestém místě bylo naším cílem hrát o medaile, což se podařilo. Pro příští sezonu nám zůstane v kádru třináct hráčů, takže určitě chceme tenhle výsledek nejen zopakovat, ale i vylepšit. Ocenit musím především tahouny bratry Ležatkovy, kteří by si jistě zasloužili i „divokou kartu“ na jičínský kemp. Tímto tedy vysílám vzkaz na dálku Zdeňku Skružnému, který má tuto akci na starost.

2) Z hlediska organizace nemáme žádné zásadní připomínky, vše klapalo. Trochu jsme měli problém s přechodem na jiný hrací povrch, když jsme přecházeli z jedné haly do druhé, ale jinak to bylo dobré. Jen mi trošku chyběla větší šou. V porovnání s loňskem, kdy byla v hale televize, tvořily se rozhovory, klipy, parádní nástupy pro hráče a vše doplňoval skvělý hlasatel, to letos bylo trochu komornější. Na tom by se dalo do budoucna zapracovat.

3) Díky pořadatelům vše proběhlo hladce a tak, jak mělo. Ve výborné atmosféře a bez nervozity či nesportovních projevů.


Obrázek